BMW využije blockchain na zlepšenie svojho obchodného modelu

BMW chce využiť technológiu blockchain na zlepšenie svojho obchodného modelu. Spoločnosť začína využívať technológie Coinweb a Binance.

od Simona

Newsletter news

BMW a blockchain

Coinweb, cross-chain výpočtová platforma vrstvy 2, 29. decembra oznámila, že sa spojila s BMW s cieľom integrovať technológiu blockchain do infraštruktúry tejto špičkovej automobilky s cieľom zlepšiť efektivitu finančných transakcií.

Coinweb uviedla, že hlavným cieľom tohto partnerstva je priniesť úplne nový zážitok zákazníkom BMW v Thajsku. Na dosiahnutie tohto cieľa plánujú obe spoločnosti realizovať v roku 2023 dva rôzne projekty.

V prvej fáze partnerstva sa vyhodnotí využitie cross-chain, paralelných, smart kontraktov na automatizáciu manuálnych procesov, ktoré sú časovo a zdrojovo náročné.

Coinweb plánuje implementovať plne integrovaný nástroj Anti Money Laundering (AML) a Know Your Customer (KYC) založený na thajskom systéme NDID. Cieľom je zefektívniť proces podávania žiadostí o financovanie vozidiel.

V druhej fáze partnerstva Coinweb vytvorí aplikáciu Web3 Software as a Service (SaaS) na vývoj vernostného programu založeného na blockchaine pre zákazníkov BMW Group v Thajsku. Reťazec Binance BNB bude slúžiť ako chrbtica programu vďaka vysokému výkonu, nízkym nákladom a rýchlosti transakcií.

Zákazníci budú môcť získať odmeny prostredníctvom rôznych aktivít.

bmw GIF

Bjorn Antonsson, generálny riaditeľ BMW Thailand, uviedol, že spoločnosť je nadšená z nadviazania partnerstva so spoločnosťou Coinweb, ktorá zlepší efektivitu a transparentnosť procesov spoločnosti.

„Sme veľmi nadšení, že môžeme spolupracovať s takým skvelým tímom, akým je Coinweb, a očakávame len pozitívne účinky začlenenia DLT do nášho ekosystému,“ povedal.

Antonsson tiež dodal, že očakáva prilákanie nových zákazníkov do BMW – najmä prostredníctvom programu odmeňovania založeného na blockchaine.

Toby Gilbert, generálny riaditeľ spoločnosti Coinweb, povedal, že je pre neho cťou spolupracovať s prestížnou automobilovou spoločnosťou, ako je BMW, a dúfa, že projekt po spustení bude slúžiť ako meradlo pre ďalšie spoločnosti, ktoré chcú využiť výhody technológie blockchain.

„Dúfame, že keď bude tento projekt plne funkčný, bude možné ho použiť ako benchmark na preukázanie, že tradičné spoločnosti dokážu naplno využiť blockchainovú technológiu a získať z nej obrovské výhody bez toho, aby sa odchýlili od svojich základných hodnôt a poslania,“ vysvetlil.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár