Elon Musk: Dogecoin je lepší ako bitcoin

od Martin

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk opäť vyvoláva kontroverzie. Tentoraz tvrdí, že Dogecoin je v niektorých ohľadoch lepší ako Bitcoin.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Elon Musk na DOGE

Bitcoin nie je dobrou náhradou obchodnej meny. Aj keď to bolo koncipované ako hlúpy vtip, dogecoin je vhodnejší na obchodovanie. Celkový peňažný tok, ktorý sa vykonáva s dogecoinom, podobne ako každodenné transakcie, má oveľa vyšší potenciál ako pri bitcoine, povedal Musk pre Time Magazine.

Jeho vyhlásenie zaznelo krátko po tom, čo bol podľa magazínu zvolený za Osobnosť roka 2021.

Šéf Tesly dodal, že BTC je vhodný na to, aby bol skladom hodnoty. Ide len o to, že investori ho radšej kúpia a držia, ako by ho rýchlo predali alebo použili na platby.

Objem transakcií bitcoinu je nízky a transakčné náklady sú vysoké, povedal Musk.

Dogecoin nie je taký dobrý ako uchovávateľ hodnoty, dodal a poznamenal, že psie kryptomeny sú „mierne inflačné“. To je to, čo „nabáda ľudí, aby míňali peniaze, nie aby ich hromadili ako uchovávateľa hodnoty“.

Majk Spirit NFT

Horšie peniaze vychádzajú lepšie

To, o čom Musk hovorí, je slávny Kopernikov-Greshamov zákon. Ide o princíp, ktorý hovorí, že ak sú súčasne dva druhy peňazí, právne rovnocenné, ale jeden z nich je vnímaný ako lepší (napr. s vyšším obsahom kovov), budú sa kumulovať tie „lepšie“ peniaze, a v obehu zostanú „horšie

V praxi tento zákon funguje aj na trhu s kryptomenami. Meme akceptoval napríklad tím Dallas Mavericks.

Rozhodli sme sa to urobiť, pretože niekedy v podnikaní musíte robiť veci, ktoré sú zábavné, pútavé a dúfajme, že generujú veľa dobrého]PR. Takže vezmeme Dogecoin – dnes, zajtra a možno navždy. Ak sa chcete dozvedieť viac o DOGE, dôrazne vám odporúčame, aby ste sa porozprávali s tínedžermi, ktorí používajú TikTok, a spýtali sa ich na to – komentoval Mark Cuban, majiteľ tímu.

Potom priznal, že fanúšikovia tímu skôr kupovali produkty s jeho logom za DOGE, a nie za BTC. To je dôkaz, že Kopernikov-Greshamov zákon funguje.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár