eBay vydal športovú kolekciu NFT

eBay vydal športovú kolekciu NFT

0 komentárov

Americká nadnárodná e-commerce spoločnosť eBay vstúpila na trh NFT. Jeho prvým krokom bolo vytvorenie kolekcie v spolupráci s OneOf, spoločnosťou z odvetvia Web3.

Kolekcia NFT pozostávajúca z 13 limitovaných digitálnych zberateľských predmetov s názvom „Genesis“ bude mať štyri úrovne – zelenú, zlatú, platinovú a diamantovú. Bude obsahovať 3D a animované interpretácie ikonických športovcov, ktorí sa v priebehu rokov objavili na obálkach Sports Illustrated.

Prvým z nich bude legenda kanadského hokeja – Wayne Gretzky, ktorý vo svojom vyhlásení uviedol:

Pred štyridsiatimi rokmi som bol vďačný, že som na titulke Sports Illustrated, bol to monumentálny moment v mojom živote. Je mi cťou, že môžem priniesť tento zberateľský zážitok svojim hokejovým fanúšikom, ktorí moju kariéru sledovali celé desaťročia.

Stojí za zmienku, že NFT sú v dosahu každého fanúšika. Ich cena začína na 10 dolároch za kus.

ebay nft

NFT a blockchain prinášajú revolúciu v zberateľstve

Dawn Block, viceprezidentka pre zberateľské predmety a elektroniku na eBay, zdôraznil, že NFT a „technológia blockchain spôsobujú revolúciu v zberateľskom priestore“ a sú čoraz viac vnímané ako investičná príležitosť pre mnohých hráčov.

Tiež dodala:

Prostredníctvom nášho partnerstva s OneOf robí eBay vytúžený NFT prístupnejší pre novú generáciu zberateľov po celom svete. Je to dôsledok nášho záväzku poskytovať kupujúcim a predávajúcim položky s vysokou hodnotou a vášňou na eBay.

eBay má celosvetovo 142 miliónov kupujúcich a je druhým najväčším hráčom v Spojených štátoch. Je na druhom mieste za gigantom elektronického obchodu Amazon.

Vo februári generálny riaditeľ Jamie Iannone povedal, že spoločnosť čoskoro zavedie platby v kryptomenách. Chce si tak získať zákazníkov z generácie GenZ a mileniálov. Minulý rok eBay umožnil aj predaj NFT vo forme digitálnych zberateľských predmetov, ako sú videoklipy, fotografie a zberateľské karty.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár