Ďalšie dva regióny môžu považovať bitcoin za zákonné platidlo

BTCS vyplatí svojim akcionárom bividendy

16. marca budú vyplatené prvé bitcoinové dividendy na svete – bividendy. Ide o iniciatívu kótovanej spoločnosti BTCS so sídlom v Silver Spring, Maryland (USA). Spoločnosť ponúkla akcionárom platbu vo výške 0,05 USD v BTC za každú zo svojich akcií. Tí, ktorí o kryptomeny nepožiadajú, budú môcť získať dividendu v dolároch.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Dividenda v BTC

BTCS má celkovú kapitalizáciu okolo 69 miliónov dolárov a je prvou spoločnosťou kótovanou na Nasdaq, ktorá ponúka bitcoinové dividendy. Spoločnosť je poskytovateľom služieb v oblasti technológie blockchain. Jedna akcia spoločnosti stojí asi 6 dolárov. Spoločnosť uviedla, že bude experimentálne vyplácať dividendy v BTC, ale uvažuje aj o tom, že v tom bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

Generálny riaditeľ BTCS, Charles Allen, vysvetlil médiám, odkiaľ prišiel nápad na takýto inovatívny prístup k tejto téme.

„Chceme odmeniť našich dlhoročných akcionárov za ich pokračujúcu podporu a podporiť finančnú slobodu poskytovaním prostriedkov na priame vlastníctvo bitcoinov a iných digitálnych aktív,“ povedal.

bitcoin

Sadzba BTCS

Stojí za zmienku, že akcie BTCS debutovali na trhoch v roku 2013 s nebesky vysokými cenami za ich akcie. Spoločnosť bola založená v roku 2008, keď ešte bitcoin neexistoval, no na Nasdaq je prítomný len od decembra 2019, kedy bola otváracia cena akcií až 7,5 USD.

Cena odvtedy klesla len na 1,3 dolára, aby opäť začala rásť v decembri 2020, čo sa zhoduje so začiatkom posledného veľkého býčieho trhu s bitcoinmi.

V januári 2021 cena akcií spoločnosti krátko vyvr.comcholila na 32 USD. Potom došlo k prudkému poklesu len na 8 dolárov. Stalo sa tak už vo februári. V roku 2021 cena klesla späť na 3 doláre v decembri. Začiatkom tohto roka začala opäť rásť.

Informácie o bividendách opäť vyvolali záujem trhu o spoločnosť. Celkovo sa za prvých pár minút prevádzky Nasdaqu kúpilo takmer 9 miliónov akcií. Kupujúci ich kúpili za približne 7,8 $ za kus. Potom však cena klesla späť na 5,7 USD.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár