Bitcoin Valley- prvé bitcoinové mesto v Hondurase

od Simona

Bitcoin Valley je projekt, ktorého cieľom je posilniť „krypto-turizmus“ v Hondurase. Bitcoinové mesto sa nachádza v Santa Lucia, obci na juhu krajiny. V rámci tejto iniciatívy viac ako 40 miestnych spoločností uznalo bitcoin ako spôsob platby.

NEWSLETTER okrypte.sk

Bitcoinové mesto v Severnej Amerike

Bitcoin Valley je prvé bitcoinové mesto v Hondurase. Iniciatíva na prilákanie nových turistov sa odohráva v Santa Lucia, malom mestečku vzdialenom 20 minút od hlavného mesta krajiny Tegucigalpy.

Projekt spoločne vyvinuli Blockchain Honduras, guatemalská kryptomenová burza Coincaex, Hondurasská technologická univerzita, Decentral Academy a Santa Lucia Municipality.

btc honduras

Cesar Andino, majiteľ nákupného centra Los Robles v Santa Lucii, bude teraz akceptovať BTC ako spôsob platby. Minulý týždeň informoval La Prensa, že čaká na dodanie zariadení, ktoré umožnia spoločnostiam prijímať platby v prvej kryptomene.

Tiež dodáva:

„V Santa Lucii sa všetci zúčastníme tohto projektu. Adopcia bitcoinu nám otvorí iný trh a priláka viac zákazníkov. Musíme sa globalizovať. Nemôžeme sa uzavrieť pred technológiami a zaostávať, keď to už robia iné krajiny.“

Carlos Leonardo Paguada Velasquez, zakladateľ Blockchain Honduras a zástupca Stredoamerickej asociácie používateľov kryptomien (Acucrip), niekoľko dní pred oficiálnym spustením Bitcoin Valley oznámil, že do projektu sa zapojí okolo 60 spoločností.

Uviedol, že majitelia týchto spoločností absolvovali školenie od Decentral Academy o používaní bitcoinov a technológii, ktorá je za tým.

Burza Coincaex poskytne obchodníkom zariadenia, ktoré im umožnia prijímať platby v BTC. Pokiaľ ide o volatilitu bitcoinov, Paguada povedal, že Coincaex „preberá všetky riziká“.

Vysvetlil napríklad, že ak sa rodina stravuje v reštaurácii v Santa Lucii a platí bitcoinmi, hodnota nákupu v lempirách (oficiálna mena Hondurasu) sa odpočíta z rodinnej bitcoinovej peňaženky. Coincaex dostane BTC a prevedie platbu v národnej mene na účet reštaurácie.

„Majitelia firiem bitcoiny nezískajú. Dostanú lempírov z Coincaexu,“ vysvetlil.

Ruben Carbajal Velazquez, profesor na Technickej univerzite, povedal agentúre Reuters:

„Komunita Santa Lucia sa bude vzdelávať v používaní a správe kryptomien, ich nasadzovaní do rôznych spoločností v regióne a vytváraní kryptoturizmu.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár