BTC a ETH možno klasifikovať ako komodity, hovorí predseda CFTC Rostin Behnam

Bitcoin sa do roku 2025 desaťnásobne zvýši, hovorí prezident Pantera Capital

od Simona

Riaditeľ kryptomenového hedžového fondu verí, že masová adopcia by mohla dostať bitcoin na 400 000 dolárov už za tri roky.

Generálny riaditeľ Pantera Capital Dan Morehead v rozhovore pre Bloomberg TV povedal, že zvýšenie ceny BTC je založené na základnom princípe „Ponuky a dopytu Econ 101“.

tweet

„Každé dva roky používa kryptomeny 10-krát viac ľudí ako v minulosti. Toto sa deje už desaťročie. Každé dva roky je ich 10-krát viac. A každé dva roky sa cena kryptomeny zvýši 10x. Podľa môjho názoru bude v najbližších 5-10 rokoch takmer každý so smartfónom používať kryptomeny a ak je to pravda, ich cena bude oveľa vyššia“.

Čo spôsobí zvýšenie?

Morehead tiež vysvetlil, aké katalyzátory podľa neho prinesú kurz kryptomeny na 400 000 dolárov do roku 2025.

Myslím, že to bude také číslo. Teraz inštitucionálni investori skutočne investujú do tohto priestoru, od 10 alebo 20 bázických bodov až po možno 8 % svojho portfólia za 10 rokov.

A hoci je CEO Pantera Capital ohľadom BTC optimistický, v kryptomenovom priestore je podľa neho „väčšina nových inovácií o iných veciach“.

V čase písania tohto článku sa bitcoin obchoduje za 41 892 USD, čo je nárast o viac ako 3 % za posledných 24 hodín. Cena tejto najvyššie hodnotenej kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie vzrástla v porovnaní s minulým týždňom o viac ako 6 %.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár