Bitcoin a Ethereum padajú kvôli výraznej korekcii na burzách

Bitcoin a Ethereum padajú kvôli výraznej korekcii na burzách

0 komentárov

BTC a ETH klesli, keď Dow Jones stratil viac ako 1 000 bodov a Nasdaq korigoval o 5 %. Najhorší obchodný deň na akciovom trhu od roku 2020 je za nami.

Problémy na trhoch

Svetové finančné trhy sa 5. mája kúpali v mori krvi. Dow Jones zaznamenal pokles presne o 1 063 bodov a cena Bitcoinu (BTC) klesla na 35 571 USD na Binance. Dnes stojí 1 BTC okolo 36 400 dolárov, čo je o 8 % menej ako včera. Za 1 ETH zase zaplatíte približne 2 730 USD. Na 24-hodinovej báze je to o 6,7 % menej.

Dôvodom prepadov boli pravdepodobne najnovšie informácie Fedu. Americká centrálna banka sa rozhodla zvýšiť úrokové sadzby o pol bodu. Ide o najväčší nárast vo Federálnom rezervnom systéme od roku 2000, ktorý prekonal rekordne vysokú infláciu.

Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukazujú, že pokles cien BTC sa zhodoval s výpredajom v technologickom sektore.

kurz btc eth

Čo bude ďalej s kurzom?

Podľa nezávislého trhového analytika Michaëla van de Poppeho čoskoro znovu otestujeme úroveň 39 000 USD.

Predpokladám, že znova otestujeme 39 000 $ – napísal na Twitteri.

Náš pohľad na to, ako sa bitcoinom darí na mesačnom grafe, nám poskytol trhový analytik a používateľ Twitteru Rekt Captial, ktorý zverejnil graf nižšie, ktorý označuje 38 400 USD ako novú úroveň odporu pre býkov.

Zachovajú si veľryby túto kľúčovú úroveň podpory?

Údaje o správaní veľkých investorov na bitcoinovom trhu počas poslednej korekcie zase rozoberala Whalemap, spoločnosť zaoberajúca sa údajmi v reťazci. To naznačuje, že „predchádzajúci prílev veľrýb vo výške 46 551 dolárov slúžil ako presná brzda a dočasný strednodobý vrchol pre bitcoiny“.

Teraz je tu podobný odpor na 44 355 dolároch kvôli veľkosti peňaženiek veľrýb. Toto by mala byť naša strednodobá rezistencia, ak by tam BTC zasiahlo – dodal.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien je v súčasnosti 1,66 bilióna dolárov s mierou dominancie bitcoinov 41,5 %.

zdroj: coinmarketcap.com, blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár