Binance vstupuje do Thajska

Binance vstupuje do Thajska

Najväčšia svetová kryptomenová burza Binance, uzavrela partnerstvo s Gulf Energy Development PCL, ktorú vlastní thajský miliardár Sarath Ratanavadi. Hlavným cieľom je vytvorenie ďalšej obchodnej platformy v štáte juhovýchodnej Ázie.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Burza z Binance v Thajsku

V Thajsku sú kryptomeny stále viac populárnešie. O túto vznikajúcu triedu aktív sa začali čoraz viac zaujímať aj obyvatelia. Mnohí odborníci sa zároveň domnievajú, že vstup do sveta kryptomien môže byť veľmi výhodný pre krajinu, ktorej ekonomika po pandémii COVID-19 zápasí s vážnymi problémami.

Jedným z takýchto ľudí je Jirayut Srupsrisopa, zakladateľ a generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Bitkub. Nie je to tak dávno, čo naliehal na thajské úrady, aby sa otvorili odvetviu digitálnych aktív. Krajina by teda podľa neho mohla šesťnásobne znásobiť svoje HDP.

Podľa nedávnej správy Bloomberg sa rýchlo blíži ďalšia iniciatíva, a to vytvorenie lokálnej burzy kryptomien. Bude výsledkom vzájomnej dohody medzi Binance a spoločnosťou Gulf Energy Development PCL kótovanou na burze Nasdaq (ovládaná miliardárom Sarathom Ratanavadim).

Zástupcovia konglomerátu ani thajskej burzy tieto správy zatiaľ nepotvrdili. Hovorca Binance však uviedol, že tento krok je „prvým krokom“ pri skúmaní príležitostí v Thajsku.

Spolupráca je posledným krokom v posune spoločnosti Binance ku globalizácii jej operácií. Počas posledných mesiacov sa spoločnosť snažila premiestniť svoje sídlo. Medzi potenciálnymi destináciami uviedla Írsko a Francúzsko.

Binance vstupuje do Thajska

Binance a indonézski miliardári

Takmer pred mesiacom kryptomenová burza, ktorú vlastní Changpeng Zhao, oznámila svoj zámer založiť spoločnosť s digitálnymi aktívami v Indonézii. Práve vtedy o tejto možnosti diskutovala s PT Bank Central Asia, subjektom ovládaným najbohatšou rodinou v krajine – bratmi Hartonovými.

Indonézia má približne 273 miliónov obyvateľov a je to 15. najväčšia ekonomika na svete. Veľké množstvo jej obyvateľov však stále nemá bankový účet a nemá prístup k iným základným formám financií. Potenciálny vstup Binance na tento trh by mohol poskytnúť možnosti pre tých, ktorí to potrebujú.

Hovorca burzy povedal:

Podporujeme udržateľný rast blockchainového priemyslu na celom svete a neustále hľadáme obchodné príležitosti v každej krajine.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár