Australian Open vstupuje do metaverse spoluprácou s Decentralandom

K nedávno populárnym sektorom NFT a metaverse sa pripája jeden z najväčších svetových tenisových turnajov Australian Open. Tohtoročný šampionát sa bude konať aj na Decentralande, poprednej platforme virtuálnej reality. Fanúšikovia sa budú môcť zúčastniť turnajov zakúpením nevymeniteľných žetónov spojených s tenisovými zápasmi.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Australian Open vo virtuálnej realite

Ako asi viete, svet nedávno zasiahol nový variant COVID-19 s názvom Omnicron. Organizátori Australian Open sa preto rozhodli poskytnúť väčší prístup pre medzinárodných divákov a dokonca aj domácich, ktorí by sa chceli súťaže zúčastniť osobne.

Turnaj sa teda uskutoční aj v Decentralande. Hostia tam budú môcť sledovať tenisové zápasy v Rod Laver Arena a navštíviť reštaurácie.

Turnajový riaditeľ Craig Tiley sa k najnovšiemu kroku vyjadril takto:

S touto ďalšou vlnou technológií budú mať svetoví tenisoví fanúšikovia možnosť zúčastniť sa Australian Open 2022 spôsobom, aký tu ešte nebol.

Okrem toho organizácia vydá kolekciu 6776 nevymeniteľných tokenov. Bude sa volať „Art Ball NFTs“ a každý NFT bude víťazným úderom z každej hry turnaja. Ak jeden z 11 majstrovských bodov dopadne na čiaru, držiteľ príslušného NFT bude môcť zo zápasu dostať fyzickú tenisovú loptičku v špeciálne vyrobenom vrecúšku.

Art Ball NFT sa začne predávať 10. januára. O týždeň neskôr, 17. januára, sa začne podujatie DAO Decentraland. Bude to rovnaký deň ako fyzický turnaj.

Majk Spirit NFT

Ďalšie decentralizované spolupráce

Začiatkom tohto týždňa ohlásil vstup do metaverse aj kórejský elektronický gigant Samsung. S pomocou Decentralandu spoločnosť umožní svojim zákazníkom virtuálne sa zúčastniť questov alebo podujatí so živou hudbou.

V oznámení sme si mohli prečítať:

Najlepšie zo všetkého je, že môžete získať odznaky NFT a exkluzívne limitované kolekcie nositeľných zariadení Samsung Decentraland na prispôsobenie svojich avatarov.

Samsung 837X bude v Decentralande otvorený na obmedzenú dobu. Podobné skúsenosti plánuje kórejská spoločnosť poskytnúť aj na iných platformách. Michelle Crossan-Matos zo spoločnosti Samsung zhrnula:

Metaverse nám umožňuje prekročiť fyzické a priestorové limity, aby sme vytvorili jedinečné virtuálne zážitky, ktoré by sa inak nemohli stať. Inovácia je v našej DNA a tešíme sa, že vy všetci zažijete tento vyvíjajúci sa virtuálny svet.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár