Anonymous sa vyhráža Do Kwonovi. „Postavíme ťa pred súd“

Anonymous sa vyhráža Do Kwonovi. „Postavíme ťa pred súd“

0 komentárov

Skupina hackerov Anonymous sa zaviazala zabezpečiť, že spoluzakladateľ spoločnosti Terra – Do Kwon, bude „čo najskôr predvedený pred súd“. Všetko kvôli kolapsu ekosystémov Terra (LUNA) a TerraUSD (UST) v máji.

NEWSLETTER okrypte.sk

Anonymous vyšetruje prípad Terry

V nedeľu sa na internete objavilo video so zoznamom údajných Kwonových prehreškov, vrátane platby 80 miliónov dolárov každý mesiac z projektov LUNA a UST pred slávnym krachom.

„Pre Do Kwona, ak nás počúvaš: žiaľ, už sa nedá urobiť nič, aby sme napravili škodu, ktorú si spôsobil. V tomto momente vás môžeme len brať na zodpovednosť a zabezpečiť, aby ste boli čo najskôr postavení pred súd,“ vyhrážajú sa členovia slávneho kolektívu.“

Hackerská aktivistická skupina tiež uviedla, že bude monitorovať aktivity Do Kwona, vrátane tých spred niekoľkých rokov.

„Anonymous sledoval celý príbeh Do Kwona od jeho vstupu na trh s kryptomenami,“ dodali.

Organizácia tiež kritizovala Kwona za „arogantnú taktiku“ trollovania konkurentov a kritikov a „správanie sa, akoby nikdy nezlyhal“.

hacker

Predchádzajúce aktivity Anonymous

Anonymous, založený v roku 2003 na 4chan, je decentralizovaný medzinárodný kolektív aktivistov známy organizáciou kybernetických útokov proti vládnym inštitúciám, súkromným korporáciám a dokonca aj Scientologickej cirkvi.

V júni 2021 Anonymous kritizoval generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska za údajnú manipuláciu trhu s kryptomenami.

Stojí za zmienku, že existuje množstvo kanálov YouTube, ktoré tvrdia, že sú spojené so skupinou hackerov Anonymous. Existuje však všeobecná zhoda, že pre túto hacktivistickú skupinu neexistuje žiadny oficiálny kanál YouTube vzhľadom na jej decentralizovanú a anonymnú povahu.

Za zmienku však stojí, že kvôli vyššie uvedenému nikdy úplne neviete, kto stojí za klipmi Anonymous prezentovanými na webe. Vďaka vyššie opísanému princípu je ľahké vydávať sa za organizáciu, a tak manipulovať napríklad s cenami daného aktíva. Aktuálne video možno považovať za zameraný na ľudí, ktorí sa snažia Terru prebudovať (čo je mimochodom nereálne).

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár