100 000 Kubáncov používa kryptomeny

100 000 Kubáncov používa kryptomeny

0 komentárov

Televízna sieť National Broadcasting Company (NBC) uvádza, že až 100 000 Kubáncov (v krajine žije približne 11 miliónov ľudí) používa kryptomeny. Zvýšené používanie digitálnych mien je spôsobené tým, že obyvatelia Kuby nemôžu používať niektoré obľúbené platobné prostriedky v dôsledku sankcií, ktoré na ich krajinu uvalili Spojené štáty americké.

100 000 kubáncov obchádza sankcie používaním bitcoinov

NBC pripravila materiál, ktorý ukazuje, že približne 100 000 Kubáncov používa vo svojom každodennom živote digitálne meny, ako je bitcoin. V správe bol uvedený konkrétny príklad.

Vlastník kubánskej kaviarne Nelson Rodriguez prijíma platby v BTC a ETH. V rozhovore pre NBC povedal, že „verí vo filozofiu“ kryptomien.

Ďalší kubánsky podnikateľ s rozhovorom pre NBC vysvetlil, že špičkové platobné spoločnosti ako Paypal, Revolut a Zelle boli na Kube zakázané. Ďalej vysvetlil, že kryptomeny vám môžu pomôcť obísť tradičný finančný systém a pomôcť tak vášmu biznisu rásť. Najmä na miestach po celom svete, na ktoré sa vzťahujú sankcie.

Dodajme, že Kubánci začali kryptomenové aktíva vo veľkej miere využívať len pred tromi rokmi. Bolo to spôsobené zvýšenou efektívnosťou internetu, ktorý sa v tejto krajine objavil.

adopcia kryptomeny na Kube

Predpisy na Kube

Správa NBC hovorila aj o aktivitách kubánskej centrálnej banky, ktorá už čiastočne regulovala trh s kryptomenami a dokonca vytvorila špeciálne licencie pre poskytovateľov služieb virtuálnych aktív (VASP).

Dr Emily Morris, ekonómka z University College London, vo videorozhovore reportérke NBC vysvetľuje, že ju vôbec neprekvapuje, že Kubánci vnímajú technológiu pozitívne. Dodala, že ona sama vidí výhody peer-to-peer transakcií.

Reportér NBC hovoril aj s hudobníkom Ernestom Cisnerosom, ktorý povedal, že jeho zárobky sa znížili v dôsledku pandémie COVID-19. Preto sa začal zaujímať o technológiu nekonvertibilných tokenov (NFT) a tiež predával svoje piesne v spojení s týmito typmi tokenov. Dnes s nimi obchoduje online, čo výrazne zlepšilo jeho finančnú situáciu.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár