Predseda SEC Gary Gensler chce spolupracovať s trhom s kryptomenami

Predseda SEC Gary Gensler chce spolupracovať s trhom s kryptomenami

0 komentárov

Komisia pre cenné papiere a burzu skúma, ako zabezpečiť, aby sa platformy obchodovania s kryptomenami ľahšie zobrazovali v jej registri, povedal predseda SEC Gary Gensler.

SEC chce zakročiť proti spoločnostiam zaoberajúcim sa kryptomenami

Gensler niekoľko mesiacov vyzýval platformy na obchodovanie s kryptomenami, ako je Coinbase Global Inc., aby sa zaregistrovali v SEC. Podľa jeho názoru, keďže tieto spoločnosti umožňujú investorom nakupovať a predávať aktíva, spĺňajú zákonnú definíciu búrz. Mali by teda podliehať SEC.

Platformy na obchodovanie s kryptomenami však odmietli spolupracovať. Spochybňujú napríklad tvrdenie Genslera, že obchodujú s cennými papiermi, a uvádzajú rôzne technické dôvody, prečo považujú reguláciu SEC za nepraktickú.

„Tieto kryptomenové platformy zohrávajú podobnú úlohu ako tradičná regulovaná burza,“ povedal Gensler v prejave na podujatí organizovanom právnickou fakultou University of Pennsylvania. „To znamená, že investori by mali byť chránení rovnakým spôsobom,“ dodal.

Komisia pre cenné papiere a burzu preto skúma spôsoby, ako uľahčiť platformám na obchodovanie s kryptomenami registráciu v SEC.

Poďme si objasniť technické problémy. Na akciovom trhu zadáva investor pokyn na nákup alebo predaj cenného papiera prostredníctvom makléra. Ten zvyčajne odošle objednávku na burzu, ktorá spája kupujúceho s predávajúcim alebo registrovaným tvorcom trhu. Maklér tiež drží alebo zabezpečuje majetok klienta.

sec

Na trhu s kryptomenami obchodné platformy interagujú priamo s jednotlivými investormi. Držia aktíva svojich klientov a konajú ako tvorcovia trhu. To vytvára nové hrozby a potenciálne konflikty záujmov, uviedla SEC.

Regulácia trhu

Za posledný rok priemysel kryptomien agresívne loboval u washingtonských zákonodarcov a politikov, aby sa vyhli regulácii SEC. Tvorcovia kryptomien, ako sami často tvrdia, by mali problém splniť požiadavky regulátorov SEC.

Gensler však teraz vyjadril túžbu zapojiť sa do tohto odvetvia a zároveň zopakoval dôležitosť regulácie kryptomien, ktoré sú cennými papiermi.

„Akýkoľvek token, ktorý je cenným papierom, musí spĺňať rovnaké princípy integrity trhu ako iné cenné papiere,“ vysvetlil.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár