Výskum Gemini ukazuje dôvod, prečo ľudia kupujú kryptomeny

Výskum Gemini ukazuje dôvod, prečo ľudia kupujú kryptomeny

od Martin

Prieskum spoločnosti Gemini zistil, že takmer 50 % všetkých držiteľov kryptomien neuskutočnilo svoj prvý nákup digitálnej meny až do roku 2021. Dozvedeli sme sa tiež, prečo investovali do digitálnych aktív. V rámci prieskumu bolo oslovených až 30 000 respondentov z 20 rôznych krajín.

Gemini ukázali, že adopcia kryptomien sa zrýchľuje

Krajiny ako Brazília a Indonézia boli pozitívne prekvapené. Podľa prieskumu Gemini sa až 41 % opýtaných priznalo, že má kryptomeny. Ostatné krajiny ako Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo zaostávajú za týmito regiónmi, pričom 20 % a 18 % všetkých respondentov tvrdí, že vlastnia nejaké kryptomeny.

Celkovo rok 2021 patril kryptomenám. Niektoré krajiny však v tomto smere vynikali viac ako iné. Miera prijatia bola podobná na celom svete, ale dôvody na prijatie digitálnych aktív sa líšili. Niektorí ľudia používali bitcoin na ochranu pred infláciou, zatiaľ čo pre iných to bola len investičná kúpa.

Krajiny s oveľa vyššou mierou inflácie mali viac respondentov, ktorí uviedli, že nakúpili kryptomeny ako zabezpečenie proti fiat menám. Ide o krajiny ako India a Indonézia, ktoré zaznamenali devalváciu svojich mien voči doláru o 17,5 %, respektíve 50 %. 64 % respondentov v týchto krajinách uviedlo, že nakúpili kryptomeny ako zabezpečenie proti inflácii.

V iných krajinách – v tých s nižšou mierou inflácie – menej ľudí uviedlo, že kupujú BTC kvôli obavám z znehodnotenia ich národných mien. Celkovo len 15 % európskych respondentov uviedlo, že nakúpili kryptomeny na tento účel, zatiaľ čo iba 16 % Američanov uviedlo, že ich kúpili kvôli strate nákupnej hodnoty dolára.

Gemini bitcoin vyskum

Celkovo však 79 % respondentov, ktorí uviedli, že vlastnili kryptomeny v roku 2021, prezradilo, že si digitálne aktíva kúpili ako dlhodobú investíciu kvôli ich potenciálu. To je v súlade s inými štúdiami, ktoré zistili podobné čísla za posledný rok.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár