Vitalik Buterin verí, že Terra by mala najskôr pomôcť menším investorom

Vitalik Buterin verí, že Terra by mala najskôr pomôcť menším investorom

od Michaela

Vitalik Buterin hovorí, že Terra by mala v prvom rade chrániť malých investorov, nie veľké ryby, ktoré investovali do tohto projektu.

Vitalik Buterin: Terra by mala chrániť tých najslabších

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin verí, že Project Terra (LUNA) by mal uprednostňovať malých hodlerov. Dodáva, že takýto prístup by mal byť súčasťou navrhovaného plánu úhrad za straty, ktoré utrpeli.

Už vieme, že LUNA stratila obrovské percento svojej hodnoty a stablecoin Terra USD (UST) stratil menové prepojenie s USD.

Keďže investori LUNA a UST utrpeli veľké straty, komunita teraz hľadá spôsoby, ako ich priviesť späť k životu a potenciálne ponúknuť pomoc mnohým, ktorí prišli o úspory.

Jedným z takýchto návrhov za predpokladu, že UST naviazané na dolár bude nakoniec obnovené – je vrátiť všetky počiatočné vklady malým držiteľom UST, aby sa „výrazne zlepšila celková morálka a sentiment“. Odhaduje sa, že vyplatenie finančných prostriedkov bude medzi 1 miliardou USD a 1,5 miliardy USD.

Buterin túto myšlienku podporil prostredníctvom Twitteru. Poznamenal, že pozornosť by sa mala zamerať na menšieho investora, ktorý teraz potrebuje svoje peniaze viac ako veľryby.

Aj keď spoluzakladateľ Etherea výslovne nepožadoval reguláciu, zdôraznil, že potenciálne poistenie finančných vkladov, by mohlo byť za týchto okolností užitočné. Zaujímavým príkladom je podľa neho „singapurské pracovné právo“.

Prísnejšia regulácia pre ľudí s nízkymi mzdami a sofistikovanejší prístup k bohatším ľuďom. Takéto veci sú podľa mňa dobré hybridné vzorce

povedal Buterin

Vráti sa UST medzi živých?

V tejto fáze nie je jasné, či sa projekt vôbec reaktivuje.

Ďalšou myšlienkou, ktorá sa objavila na internete, je vyvinúť aktualizáciu hard forku pre blockchain Terra s názvom „TERRA 2“ a zároveň aktivovať fond likvidity. Cieľom by bolo obnoviť prepojenie medzi UST a výmenným kurzom USD.

Zakladateľ Terraform Labs Do Kwon tiež navrhol znovu vytvoriť Terra blockchain s cieľom obnoviť „vlastníctvo siete“ a dať komunite 1 miliardu tokenov LUNA. Kwonov „Plán obnovy Terra“ však zaznamenal negatívnu odozvu od populárnych ľudí v kryptomenovej komunite, ako je napríklad spoluzakladateľ dogecoinu Billy Markus.

Ak chcú vyplatiť obete ich hlúpeho protokolu, ktorý zlyhal, namiesto toho, aby použili nové peniaze od nových obetí, mali by použiť peniaze, ktoré už získali od investorov, aby ich vyplatili.

– napísal na sociálnych sieťach.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár