Visa chce bankám pomôcť s adopciou kryptomien

od Martin Tkáč

Platobný gigant Visa vytvoril „globálnu poradenskú prax v oblasti kryptomien“. Spoločnosť chce pomôcť finančným inštitúciám rozvíjať ich aktivity v tomto segmente financií, keďže podotýka, že dopyt po rôznych digitálnych produktoch a aktívach neustále rastie. Podrobnosti uviedla spoločnosť vo svojom novom vyhlásení.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kryptomeny a VISA

CoinDesk hovoril s Cuyom Sheffieldom, šéfom kryptomenového tímu Visa.

„Každá banka by mala mať stratégiu kryptomien,“ povedal.

Dodal, že je dôležité, aby jeho spoločnosť zohrávala „kľúčovú úlohu“ na trhu. Visa chce byť akýmsi „mostom medzi bankami a ekosystémom kryptomien“.

Poradný tím pre kryptomeny Visa bude spolupracovať s konzultačnou a analytickou skupinou spoločnosti, aby radil bankám o ich stratégiách v oblasti digitálnych mien a pomáhal im pri vytváraní špecializovaných tímov pre kryptomeny.

Sheffield hovorí, že za posledných deväť mesiacov nastal zlom, keď si banky začali uvedomovať, že ich spotrebitelia chcú prístup ku kryptomenám. Chcú tiež zistiť, ako môžu lepšie slúžiť kryptomenovým spoločnostiam, ako sú burzy a výrobcovia peňaženiek.

V nedávnej štúdii spoločnosti Visa, 18 % účastníkov na celom svete odhalilo, že je pravdepodobné , že v budúcom roku prejdú na banky súvisiace s kryptomenami. Na rozvíjajúcich sa trhoch sa toto číslo zvýšilo na 24 %. Pre spotrebiteľov, ktorí už vlastnia kryptomeny, štúdia Visa zistila, že takmer 40 % účastníkov vyjadrilo želanie zmeniť svoje banky na tie, ktoré ponúkajú produkty súvisiace s blockchainom.

Majk Spirit NFT

Brazília

Visa tiež oznámila, že plánuje zaviesť služby kryptomien na tradičných bankových platformách v Brazílii. Spoločnosť tiež dodala, že spolupracuje s niekoľkými celoštátnymi spoločnosťami zaoberajúcimi sa kryptomenami, aby uviedla na trh dedikované platobné karty na používanie digitálnych aktív ako formy platby.

Navrhla tiež možnú priamu integráciu bitcoinu s rôznymi možnosťami platby.

Visa tiež oznámila, že začne testovať priame platby bitcoinami. Jeho transakčný systém umožní bitcoiny prevádzať priamo na iné adresy.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár