Veľryby hromadili Cardano počas nedávnych poklesov

od Martin Tkáč

Bitcoin a ďalšie popredné kryptomeny v poslednej dobe prudko klesli. A hoci sa to už spomalilo, veľryby sa chopili príležitosti nahromadiť viac mincí, najmä Cardano.

Cardano veľryby sa prebúdzajú

Podľa analytickej spoločnosti Santiment sú veľryby Cardano najaktívnejšie od januára. 12. mája, keď bola ADA 0,40 USD, sieť zaznamenala 1 085 transakcií v hodnote viac ako 100 000 USD. V tweete Santiment sa môžeme dočítať:

Kurz ADA

Prudký nárast nákupov veľrýb historicky často naznačoval prelom a zvýšenie cien príslušných aktív. Veľryby začali hromadiť viac tokenov minulý týždeň po 7-mesačnom predaji.

Počas týchto siedmich mesiacov sa veľryby zbavili celkovo 1,7 milióna tokenov. Údaje spoločnosti Santiment však ukázali, že adresy, ktoré majú 1-10 miliónov ADA, doplnili svoje peňaženky o ďalších 196 miliónov tokenov za posledných päť týždňov.

Na jún je naplánovaný hard fork siete s názvom Vasiľ. Jeho účelom je rozšírenie protokolu a výrazné zvýšenie jeho priepustnosti, objemu a transakčnej likvidity. Možno to je dôvod, prečo veľryby očakávajú nárast. Historicky ADA vždy rástlo pred hard forkmi.

V súčasnosti sa Cardano obchoduje za 0,545 USD, čo je nárast o 19,26 % za posledných 24 hodín a pokles o 30,53 % za posledný týždeň. Podľa CoinMarketCap je trhová kapitalizácia siete 18,4 miliardy USD, o viac ako 4,3 miliardy USD viac ako 13,97 miliardy USD 12. mája, kedy dosiahla minimum.

zdroj: santiment.net

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár