USA chcú, aby japonské kryptomenové burzy neobsluhovali klientov z Ruska

od Martin Tkáč

Americkí diplomati chcú, aby sa japonské kryptomenové burzy dištancovali od ruských klientov. Samozrejme, toto má byť ďalší krok k odstráneniu režimu Vladimíra Putina zo zahraničných trhov.

NEWSLETTER okrypte.sk
Japonské burzy nemajú slúžiť ruským zákazníkom

Americkí vládni predstavitelia údajne vyzvali japonské licencované kryptomenové burzy, aby prestali obchodovať s Ruskom.

O prípade písal Financial Times. Podľa článku americkí diplomati požiadali niekoľko z 31 kryptomenových búrz s licenciou na podnikanie v Japonsku a niektorých minerov digitálnych mien, aby prestali obchodovať s Ruskom. Japonský finančný regulátor, Agentúra pre finančné služby (FSA), údajne dokonca poslal individuálnym burzám písomné požiadavky na prerušenie akýchkoľvek zostávajúcich väzieb s Ruskom.

Stojí za zmienku, že kryptomeny sa stali predmetom sporu medzi mnohými zákonodarcami a regulačnými orgánmi v jurisdikciách uvalujúcich sankcie na Rusko. FSA a japonské ministerstvo financií v marci oznámili, že spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami, ktoré stále spracúvajú transakcie týkajúce sa sankcionovaných jednotlivcov alebo subjektov z Ruska a Bieloruska, budú teraz čeliť vysokým pokutám alebo väzeniu.

kryptomenové burzy Japonsko Rusko

Pripomeňme, že po ruskej invázii na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára tohto roku, západné krajiny a ďalší spojenci USA uvalujú na Moskvu čoraz prísnejšie sankcie. Vláda premiéra Kishida Fumio v Japonsku uvalila na Rusko vlastné sankcie (vrátane zákazu dovozu zlata, poskytovania niektorých účtovných služieb a zmrazenia ruských aktív).

Článok Financial Times naznačuje, že hoci mnoho japonských minerov a búrz kryptomien nemusí pôsobiť priamo v Rusku, môžu mať dcérske spoločnosti spolupracujúce s miestnymi firmami, ktoré údajne teraz fungujú v rozpore so sankciami.

Situácia v oblasti kryptomien v Japonsku

Podľa smerníc FSA musia byť všetky burzy v Japonsku registrované u tohto úradu, aby mohli ponúkať svoje služby súvisiace s kryptomenami. K 17. júnu bolo v krajine 31 registrovaných a licencovaných búrz vrátane DeCurret, bitFlyer, Coincheck a OKCoin.

zdroj: ft.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár