Toto je už medvedí trh, hovorí Charles Hoskinson

Toto je už medvedí trh

od Michaela

Americký podnikateľ a zakladateľ spoločnosti Cardano Charles Hoskinson povedal, že ADA (natívnemu tokenu pre jeho protokol) sa v poslednom čase nedarí veľmi dobre, keďže trh začal klesať. Podľa jeho názoru v súčasnej situácii už nič nemôže zvýšiť kurz kryptomeny.

Prišiel medvedí trh

Rok 2022 a najmä posledné týždne, neboli k odvetviu kryptomien láskavé. Väčšina digitálnych aktív je ďaleko od svojich maxím v roku 2021. Existuje mnoho príčin, vrátane finančnej krízy súvisiacej s pandémiou COVID-19 a vojnou medzi Ruskom a Ukrajinou.

Zakladateľ Cardano Charles Hoskinson sa k veci vyjadril. V jednom z posledných tweetov Američan uviedol, že digitálne aktíva už vstúpili na medvedí trh. Keď hovoril o ocenení natívnej kryptomeny svojho protokolu v amerických dolároch, uviedol, že teraz nemôže nič zvýšiť jej hodnotu.

Hoskinsonove slová sa objavujú v kontexte nedávnych aktualizácií jeho návrhu, ktoré mali malý alebo žiadny vplyv na kurz ADA. Protokol spustil okrem iných aj cross-chain bridge a zväčšená veľkosť bloku o 10% na zlepšenie škálovateľnosti.

V tom istom čase robili obrovské nákupy aj veľryby. Žiadna z týchto informácií však nedokázala posunúť token ADA na nárast. Minulú jeseň aktívum dosiahlo ATH nad 3 doláre. Potom ich širšia korekcia posunula na pokles a teraz sa token pohybuje okolo 0,65 USD. To znamená, že od vrcholu stratil približne 80 % svojej hodnoty.

Ďalšie potvrdenie medvedieho trhu?

Ďalší faktor, ktorý môže potvrdiť medvedí trh, pochádza z najnovšej analýzy CryptoQuant. Analytická platforma odhadla, že boom na bitcoinovom trhu sa zastavil v júli 2021 a odvtedy došlo k zmene trendu.

Analytici spoločnosti to pripísali Fees to Reward Ratio. Čím je tento index vyšší, tým je pre ťažiarov lukratívnejšie vykonávať svoju prácu. Netreba ich dodatočne povzbudzovať k rastu BTC a naopak. Keďže tento ukazovateľ prudko klesol z maxima z apríla 2021, CryptoQuant to považoval za „medvedí trh“ a ťažiari musia predať časť svojich akcií, aby pokryli svoje náklady.

zdroj: CryptoQuant.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár