Tim Draper hovorí, že ženy podnietia ďalší boom bitcoinov

Tim Draper hovorí, že ženy podnietia ďalší boom bitcoinov

od Martin

Investor Tim Draper verí, že ženy budú viesť k ďalšiemu boomu bitcoinov. Prečo si to myslí?

NEWSLETTER okrypte.skDopyt bitcoinu

Známy investor a miliardár Tim Draper hovorí, že príde čas, keď ženy začnú tlačiť cenu bitcoinu nahor, keďže čoraz viac predajcov začína ponúkať kryptomenu ako výhodnejšiu platobnú možnosť v obchodoch.

Draper v rozhovore so Scottom Melkerom v programe Wolf of All Streets na YouTube dodal, že jeden bitcoin môže stáť viac ako 250 000 dolárov.

„Zrazu budú mať všetky ženy bitcoinové peňaženky a budú kupovať veci za bitcoiny,“ povedal. „Potom uvidíte, že cena bitcoinu tesne prekročí 250 000 dolárov,“ dodal.

Draper verí, že je v najlepšom záujme maloobchodníkov, aby začali prijímať bitcoiny skôr. Uznáva, že väčšina majiteľov obchodov pracuje s nízkymi maržami, takže nižšie transakčné poplatky ich môžu povzbudiť, aby zvýšili adopciu BTC.

Podľa CreditDonkey stojí priemerná transakcia kreditnou kartou obchodníkov až 2,9 % v kamennom obchode a 3,5 % v čase vykonania online transakcie. Na porovnanie, priemerný poplatok za transakciu pomocou siete BTC je podľa kompilátora údajov BitInfoCharts 1,4 USD za transakciu.

Draper naznačuje, že prínos pre predajcov je zrejmý. Povedal, že ženy „kontrolujú asi 80 % maloobchodných výdavkov“ a že maloobchodníci môžu veľa ušetriť na poplatkoch za BTC.

boom žien v sektore kryptomien

Adopcia v USA rastie

Hoci to, čo hovorí Draper, znie zo slovenského pohľadu nereálne, úroveň prijatia v USA vyzerá dobre. Spoločnosť Morning Consult zistila, že približne 24 % amerických domácností vlastní kryptomeny, čo predstavuje nárast o 2 % od júla 2021.

Ak má Draper pravdu, trend platenia kryptomenami (nie nevyhnutne len BTC) môže čoskoro začať. Bude to však predstavovať výzvu pre vlády na celom svete, keďže zasiahne dolár a ďalšie hlavné meny.

Generálny riaditeľ Mastercard Michael Miebach verí, že globálny platobný systém SWIFT už o päť rokov nebude existovať. Takúto šokujúcu predpoveď predstavil minulý týždeň na Svetovom ekonomickom fóre v Davose.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár