Trhová kapitalizácia kryptomien sa blíži k 1 biliónu USD

od Martin Tkáč

Po nedávnych poklesoch sa bitcoinom podarilo konsolidovať okolo 21 000 dolárov. Väčšina altcoinov sa tiež upokojila. Nakoniec sa celková kapitalizácia trhu s kryptomenami opäť priblížila k hranici 1 bilióna dolárov.

NEWSLETTER okrypte.sk
Bitcoin zostáva nad 21 tis dolárov

Po obrovských turbulenciách a vážnom poklese výmenného kurzu BTC v polovici júna došlo za posledných sedem dní k miernemu oživeniu tohto aktíva. Len minulú nedeľu bitcoin klesol na svoje 18-mesačné minimum 17 500 dolárov.

Pondelok však začal z tej lepšej stránky – kryptomena sa odrazila a dokonca sa priblížila k hranici 20 000 dolárov. Aj keď sa jej spočiatku tento strop nepodarilo znovu získať, o niekoľko dní sa jej to podarilo.

Týmto spôsobom sa býci pokúsili opäť získať kontrolu nad trhom a BTC bol nad 21 500 $. Bitcoin bol najprv odmietnutý a po nedávnom potvrdení predsedu Fedu o pokračovaní zvyšovania úrokových sadzieb skĺzol pod 20 000 dolárov.

Odvtedy sa aktívum postupne zotavuje a teraz je späť na úrovni približne 21 500 USD. Jeho trhová kapitalizácia zostáva nad 400 miliardami USD, ale dominancia nad zmenami je nižšia ako 42,5 %.

Trhová kapitalizácia kryptomien Ath

ADA a DOGE vedú cestu

Alternatívne mince prešli podobnou horskou dráhou, no v dennom meradle sa správajú pokojne.

Ethereum klesol z viac ako 2 000 USD na 900 USD za približne týždeň. ETH sa odvtedy zotavilo nad 300 USD a momentálne sa obchoduje nad 1 200 USD.

BNB je po miernom dennom poklese okolo 240 USD. Podobné cenové pohyby možno pozorovať pri Ripple, Solana, Polkadot, TRON a Avalanche.

Na druhej strane Cardano a Dogecoin vzrástli za jeden deň o približne 3 % na úrovne nad 0,5 USD a 0,07 USD. Z altcoinov so strednou a nízkou kapitalizáciou vzrástli Litecoin a FTT až o 4 %.

Sandbox, ApeCoin a Mana získali ešte viac. V konečnom dôsledku kombinovaná trhová kapitalizácia všetkých kryptomien vzrástla za jeden deň o približne 20 miliárd dolárov a priblížila sa k úrovni 1 bilióna dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár