Thajsko vytvorí token na podporu cestovného ruchu

od Martin Tkáč

Thajsko prostredníctvom Thajského úradu pre cestovný ruch (TAT) plánuje vydať token kryptomeny s názvom TAT Coin. Má byť súčasťou jeho turistického priemyslu. Cieľom iniciatívy „kryptomenová turistika“ je prilákať investorov do kryptomien do tohto sektora a potenciálne zvýšiť HDP krajiny.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK
Myšlienku vydávania TAT Coin, ako uvádza Bloomberg, vymyslel Jirayut Srupsrisop, zakladateľ a generálny riaditeľ thajskej kryptomenovej burzy Bitkub.

Srupsrisop bol agresívny pri presadzovaní tejto myšlienky vo vláde. Je presvedčený, že kryptomeny by mohli spôsobiť revolúciu v ekonomike Thajska.

Okrem toho poznamenáva, že investori majú z kryptomien veľký úžitok a hľadajú ziskové miesta, do ktorých môžu vložiť svoje príjmy. Presne to pripravuje Thajsko. Chce uľahčiť používanie digitálnych mien odstránením zaťažujúcich konverzií. Týmto krokom by sa odstránili aj niektoré dane. Toto je ďalší stimul na vstup do TAT Coinu.

Majk Spirit NFT

Thajsko: Kryptomeny v kombinácii s cestovným ruchom

Stojí za zmienku, že pred pandémiou tvoril thajský turistický sektor približne 20 percent HDP krajiny. V roku 2019 navštívilo krajinu približne 40 miliónov zahraničných turistov. Celkovo poskytli „krajine úsmevov“ až 60 miliárd dolárov v príjmoch.

S vypuknutím epidémie COVID-19 však vláda uzavrela svoje hranice pre turistov.

Thajské ministerstvo cestovného ruchu oznámilo, že prišlo o príjmy vo výške 80 miliárd dolárov, čo je suma, ktorú dúfa, že sa mu teraz podarí získať späť. Thajsko sa opäť otvorilo pre turistov, no len pre tých, ktorí majú dôkaz o očkovaní proti COVID.

Podľa Srupsrisop národný orgán pre cestovný ruch vyvíja rámec na rozšírenie prijatia kryptomien. Prezident organizácie Yuthasak Supasorn tvrdí, že koncept už prerokovali viaceré orgány. Medzi nimi sú Thajská komisia pre cenné papiere a burzu (SEC), Bitkub Online Co a Thajská banka (BOT). Je pravdepodobné, že bude dokončená v čase, keď sa globálne cestovanie vráti na úroveň pred pandémiou.

Okrem toho úradníci plánujú do budúceho roka vytvoriť špeciálnu jednotku zaoberajúcu sa kryptomenami. Tento tím bude mať za úlohu spravovať thajské kryptomeny, vyvíjať digitálnu peňaženku a vytvárať nové prostredie pre turistov. Guvernér Yuthasak predpovedá, že krajina sa do roku 2024 vráti do krízy spred pandémie COVID.

Prvým krokom týmto smerom je prilákať milión bohatých turistov v prvom štvrťroku 2022. Úrady očakávajú, že 10 percent držiteľov digitálnej meny v určitom okamihu navštívi Thajsko.

Kryptomeny využívajú aj iné odvetvia, vrátane potravinárskeho priemyslu a internetových obchodov.

Thajskí regulátori sú aj naďalej opatrní

Koniec koncov, Thajsko je dosť drsná krajina pre kryptomenový priemysel. Národná komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) zakázala na burzách kryptomien meme coiny, fanúšikov tokenov a NFT. Tvrdí, že tieto aktíva nemajú správne základy a ciele. Komisia podala na Binance aj trestné oznámenia za prevádzkovanie bez licencie.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár