Tether spúšťa stablecoin založený na mexickom pese

Tether spúšťa stablecoin založený na mexickom pese

od Martin

Tether oznámil spustenie nového typu stablecoinu podporovaného národnou menou Mexika. Spočiatku bude MXNT dostupný na troch hlavných blockchainoch – Ethereum, Tron a Polygon.

NEWSLETTER okrypte.sk

Peso na blockchaine

V tlačovej správe z 26. mája bolo oznámené, že nový stablecoin sa pripojí k rastúcej produktovej rade Tether, ktorá v súčasnosti pozostáva zo štyroch aktív spojených s fiat. Už skôr spoločnosť uviedla na trh USDT (naviazaný na americký dolár), EURT (naviazaný na euro) a CNHT (naviazaný na čínsky juan).

Mexiko je rastúci trh, pokiaľ ide o akceptovanie kryptomien. To je dôvod, prečo sa spoločnosť rozhodla použiť túto národnú menu na vytvorenie svojho ďalšieho stablecoinu. V tlačovej správe čítame:

Tok platieb v hodnote niekoľkých miliárd dolárov do Mexika a ťažkosti s prevodmi peňazí vytvorili jedinečnú príležitosť na použitie a prijatie stablecoinov.

MXNT, ktorý bol spustený na Ethereum, Tron a Polygon, bol „vybudovaný dôveryhodným tímom vývojárov, ktorí stáli za Tether USDT“ a je viazaný 1: 1 na mexické peso.

CTO Tetheru – Paolo Ardoino, povedal:

Zavedenie stabilných coinov viazaných na peso poskytne ľuďom na rozvíjajúcich sa trhoch, a najmä v Mexiku, ukladanie hodnoty. MXNT môže minimalizovať volatilitu pre tých, ktorí chcú previesť svoje fiat aktíva a investície na digitálne meny. Zákazníci Tetheru na tomto úplne novom trhu budú môcť využívať rovnakú transparentnú zákaznícku podporu.

Správa o transparentnosti

Spoločnosť Tether po rokoch kritiky zo strany komunity vydala začiatkom tohto mesiaca svoju správu o transparentnosti. Ako sa ukázalo, USDT je ​​plne podporovaný stablecoin.

Okrem spomínaných stablecoinov spojených s fiat menami spoločnosť v roku 2021 vydala aj aktíva kryté zlatom (XAUt) na Ethereum a Tron.

A hoci USDT nie je algoritmický token ako UST, počas nedávneho krachu ekosystému Terra tiež dočasne stratil spojenie s dolárom.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár