Tether spúšťa stablecoin založený na mexickom pese

od Martin Tkáč

Tether oznámil spustenie nového typu stablecoinu podporovaného národnou menou Mexika. Spočiatku bude MXNT dostupný na troch hlavných blockchainoch – Ethereum, Tron a Polygon.

NEWSLETTER okrypte.sk

Peso na blockchaine

V tlačovej správe z 26. mája bolo oznámené, že nový stablecoin sa pripojí k rastúcej produktovej rade Tether, ktorá v súčasnosti pozostáva zo štyroch aktív spojených s fiat. Už skôr spoločnosť uviedla na trh USDT (naviazaný na americký dolár), EURT (naviazaný na euro) a CNHT (naviazaný na čínsky juan).

Mexiko je rastúci trh, pokiaľ ide o akceptovanie kryptomien. To je dôvod, prečo sa spoločnosť rozhodla použiť túto národnú menu na vytvorenie svojho ďalšieho stablecoinu. V tlačovej správe čítame:

Tok platieb v hodnote niekoľkých miliárd dolárov do Mexika a ťažkosti s prevodmi peňazí vytvorili jedinečnú príležitosť na použitie a prijatie stablecoinov.

MXNT, ktorý bol spustený na Ethereum, Tron a Polygon, bol „vybudovaný dôveryhodným tímom vývojárov, ktorí stáli za Tether USDT“ a je viazaný 1: 1 na mexické peso.

CTO Tetheru – Paolo Ardoino, povedal:

Zavedenie stabilných coinov viazaných na peso poskytne ľuďom na rozvíjajúcich sa trhoch, a najmä v Mexiku, ukladanie hodnoty. MXNT môže minimalizovať volatilitu pre tých, ktorí chcú previesť svoje fiat aktíva a investície na digitálne meny. Zákazníci Tetheru na tomto úplne novom trhu budú môcť využívať rovnakú transparentnú zákaznícku podporu.

Správa o transparentnosti

Spoločnosť Tether po rokoch kritiky zo strany komunity vydala začiatkom tohto mesiaca svoju správu o transparentnosti. Ako sa ukázalo, USDT je ​​plne podporovaný stablecoin.

Okrem spomínaných stablecoinov spojených s fiat menami spoločnosť v roku 2021 vydala aj aktíva kryté zlatom (XAUt) na Ethereum a Tron.

A hoci USDT nie je algoritmický token ako UST, počas nedávneho krachu ekosystému Terra tiež dočasne stratil spojenie s dolárom.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár