Tether obnovil fixaciu na USD

Tether nebude môcť pred verejnosťou skrývať svoje rezervy

0 komentárov

Pred časom Tether (USDT) predložil žiadosť Najvyššiemu súdu štátu New York. Spoločnosť požiadala, aby bola verejnosti zablokovaná možnosť prezerania dokumentov, ktoré vysvetľujú zloženie zásob Tetheru za posledných niekoľko rokov. Ako sa ukázalo, bolo zamietnuté.

Túto informáciu zdieľa Crypto Whale na Twitteri.

Vo februári na CoinDesk zaútočili právnici zastupujúci emitenta stablecoinov Tether a jeho materskú spoločnosť iFinex. Podali žalobu u generálneho prokurátora v New Yorku (NYAG) a uviedli:

Predmetné registre zahŕňajú prísne strážené, neverejné interné registre Bitfinex a Tether. Boli vyvinuté so značnými nákladmi a jeho konkurenti ich nemohli získať inak ako prostredníctvom tejto žiadosti FOIL.

Tether je najväčším emitentom stablecoinov na trhu s kryptomenami, pričom v obehu je viac ako 74 miliónov USDT. Navyše, takmer polovica všetkých transakcií spárovaných s bitcoinmi na centralizovaných burzách sa uskutočňuje s týmto tokenom.

18,5 milióna dolárov na pokutách

Pred rokom spoločnosť zaplatila pokutu 18,5 milióna dolárov za úlohu, ktorú zohrala v úsilí Bitfinexu skryť finančnú dieru vo výške 850 miliónov dolárov vo svojom platobnom procesore Crypto Capital Corp.

V tlačovej správe newyorskej generálnej prokurátorky Letitie Jamesovej uviedla, že Bitfinex a Tether „bezohľadne a nezákonne kryli obrovské finančné straty, aby si udržali svoj vzor a ochránili svoje zisky“.

Tether a Bitfinex tiež musia predkladať štvrťročné správy o svojich aktívach. Potom, čo Tether doručil svoju súvahu NYAG, CoinDesk požiadal o zverejnenie rezerv na základe FOIL. V auguste však spoločnosť podala žalobu na NYAG, v ktorej tvrdila, že zverejnenie jej finančných výkazov „by naklonilo konkurenčné pole proti Tetheru“.

Vo vyhlásení zverejnenom 4. februára Tether uviedol:

Dohodlo sa, aké informácie by sa mali zverejniť (napríklad rozpis rezerv spoločnosti Tether podľa kategórií) a aké informácie by sa mali zverejniť súkromne spoločnosti NYAG (napríklad podrobnosti o jednotlivých investíciách). Súkromné ​​aspekty sú tie, ktoré by žiadna spoločnosť nezverejnila, aby ich konkurencia využila.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár