Ťažiar získal odmenu 140 000 dolárov po dvoch dňoch ťažby BTC

Osamelý ťažiar Bitcoinu bol odmenený za pridanie bloku 780 112 do blockchainu Bitcoinu, čím porazil nespočetné množstvo konkurentov.

od Simona

Newsletter news

Neuveriteľné šťastie ťažiara BTC

Dotyčný ťažiar použil službu CKPool Solo mining na vytvorenie sólo ťažobného poolu. Vytvoril správny hash bloku a získal odmenu 6,25 BTC a druhú odmenu 0,63 BTC. Ich spoločná hodnota predstavuje približne 148 000 USD. Všetky informácie o vyťažených blokoch a odmenách s nimi spojených je možné nájsť na webovej stránke BTC.com.

Vzhľadom na obmedzený výpočtový výkon, ktorý ťažiar používa, by určenie správneho riešenia za normálnych okolností trvalo oveľa dlhšie.

„Ťažiar tejto veľkosti vyrieši blok v priemere raz za 10 mesiacov. Posledné dva dni ťažil len sólo, takže mal naozaj šťastie,“ uviedol používateľ Twitteru @ckpooldev.

Podľa Kolivasa pracoval ťažiar s priemerným výkonom 6,7 PH/s (petahash za sekundu). V čase pridania bloku bola celková rýchlosť hashrate Bitcoinu približne 308 262 PH/s. To znamená, že hashrate jedného minera 6,7 PH/s predstavoval len približne 0,002 % celkového výpočtového výkonu blockchainu.

Ťažiar sa vyjadril na fóre bitcointalk.org pod prezývkou Pineconeeee a uviedol, že si tento dodatočný výkon prenajal na necelý deň pomocou služby nicehash.

„Chytiť blok s takouto hashrate je skutočne veľké šťastie. Za menej ako 24 hodín sa na mňa usmialo šťastie,“ uviedol.

Vysvetlil tiež, že zvyčajne používa výpočtový výkon približne 270 TH/s (terahash za sekundu), ale minulý štvrtok si prenajal aj výkon 5 PH/s (petahash za sekundu).

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár