Spoluzakladateľ Etherea chce pomôcť decentralizovať Twitter

od Martin Tkáč

Charles Hoskinson hovorí, že pracuje na projekte sociálnych sietí a chce, aby práve on spustil decentralizačný projekt Twitteru.

CEO spoločnosti Twitter a Square Jack Dorsey je známym fanúšikom bitcoinu a verí v prísľub decentralizovanej technológie. To je práve dôvod, prečo sa Twitter pripravuje na odklon od centralizovanej služby.

Toto opätovne potvrdil, keď nedávno vysvetľoval svoje dôvody týkajúce sa nedávneho zákazu podnecovania násilia americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Dorsey spomenul plán spoločnosti v oblasti sociálnych médii na najatie vývojárov a inžinierov s otvoreným zdrojovým kódom pre iniciatívu Blue Sky s cieľom  navrhnúť potenciálnu decentralizovanú budúcnosť sociálnych médii.

Charles Hoskinson, zakladateľ spoločnosti Cardano a spoluzakladateľ Etherea odpovedal, že Dorsey hopovzbudil, aby spustil vývoj Blue Sky.

„Pracujeme na niečom Jack, Toto by ste nemali budovať vlastnými silami,“ odpovedal. „Urobte z toho projekt s otvoreným zdrojovým kódom a cené naše odvetvie môže k tomu prispieť.“

Nie je jasné, na čom Hoskinson pracuje v oblasti sociálnych médií, ale pravdepodobne to je spojené s blockchainom Cardano.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár