Peňaženka Coinbase podporuje tokeny založené na Solana

Solana sa opäť stala obeťou DDoS útoku

Blockchain Solana sa stal obeťou ďalšieho DDoS útoku. Všetko však nasvedčuje tomu, že sa sieť vrátila do normálu. Išlo už o tretí podobný incident za posledných pár mesiacov.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Solana obeťou spamu

Podľa renomovaného čínskeho novinára Colina Wua sa Solana 4. januára opäť stal obeťou DDoS útoku. Existuje podozrenie, že útočník na útok použil spam. Sieť bola znova aktivovaná približne po štyroch hodinách. Útok DDoS zvyčajne preťažuje alebo upcháva sieť odoslaním viacerých požiadaviek. To bráni správnemu fungovaniu platformy.

Solana opäť padla o druhej hodine ráno (UTC + 8) 4. januára. Podľa používateľov oficiálnej komunity Telegram je útočník podozrivý z použitia spamu na uskutočnenie DDoS útoku.

Solana tieto slová zatiaľ oficiálne nepotvrdila. Ide však už o tretí podobný incident za posledných šesť mesiacov. Viacerí ľudia na Twitteri navyše tvrdili, že Solana utrpela „obrovské spomalenie“, nie výpadok.

Vyzerá to tak, že išlo skôr o obrovské spomalenie #Solana v protiklade k ďalšiemu úplnému zlyhaniu – vidieť veľa takýchto tweetov: https://t.co/tH5f6OZGzN

Prípad opísali aj členovia subredditu r/CryptoCurrency. Tvrdia, že „zraniteľnosť systému“ je „smrteľnou hrozbou pre serióznych obchodníkov“.

Čítame aj v príspevku:

Je jednoducho nečestné zvaliť to na vašich útočníkov. Dobre navrhnutý blockchain by v predvolenom nastavení nemal mať útočníkov, má neustále produkovať bloky na základe sieťových parametrov a nie pauzovať, pretože niekto spamoval transakcie.

Majk Spirit NFT

Problémy V Solane minulý rok

Ako sme spomínali, nie je to prvýkrát, čo sa Solana stala obeťou DDoS útoku. V septembri minulého roka bola sieť nestabilná 45 minút.

V tom čase sa validátori Solana pripravovali na novú verziu blockchainu. Roboty IDO na Raydium však spôsobili pád siete na 17 hodín. Žiadne finančné prostriedky sa vtedy nestratili a Solana sa vrátila do plnej funkčnosti. Projekt si však získal značnú kritiku zo strany komunity.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár