Senátorka Elizabeth Warren žiada od BTC ťažiacich centier údaje o ich spotrebe energie

Senátorka za Massachusetts, Elizabeth Warrenová požiadala baníkov, aby jej do 10. februára poskytli viac informácií o spotrebe energie spojenej s ich prevádzkou. Je známe, že svoj výskum rozšírila o spotrebu energie banského trhu a jej vplyv na životné prostredie.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Elizabeth Warren píše krypto baníkom

Warren napísala listy Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Stronghold Digital Mining, Bitdeer, Bitfury Group a Bit Digital a pýtal sa ich na ich „nezvyčajne vysokú spotrebu energie“.

Pripomeňme, že v decembri minulého roku táto senátorka z Massachusetts, známa na blockchainovom trhu, poslala podobný list Greenidge, bitcoinovej bani. Vyjadrila v ňom svoje obavy z vysokej energetickej náročnosti ťažiarov kryptomien.

V novom liste Warren a jej kolegovia požiadali každého ťažiara kryptomien, aby poskytol informácie o svojej spotrebe elektrickej energie, plánoch škálovania svojich operácií, zmluvách s verejnými službami a vplyve ich operácií na náklady na energiu pre spotrebiteľov a malé podniky. Firmy majú odpovedať do 10. februára.

Neobvykle vysoká spotreba energie a uhlíková stopa ťažby bitcoinov by mohla podkopať našu tvrdú prácu v boji proti klimatickej kríze, nehovoriac o škodlivých účinkoch ťažby kryptomien na miestne životné prostredie a ceny elektriny. – napísala Warren v liste.

Korešpondencia dopĺňa zoznam otázok od zákonodarcov z celého sveta týkajúcich sa spotreby energie rýpadiel využívajúcich algoritmus Proof-of-Work (PoW).

Nedávno sa v USA konalo aj vypočutie Kongresu, na ktorom sa diskutovalo o využívaní energie súvisiacej s PoW.

Rusko a ťažba kryptomien

V posledných dňoch zase prekvapil prezident Ruska Vladimir Putin, ktorý priznal, že na ťažobnom trhu vidí pozitíva. Konštatoval, že rozšírenie novej triedy digitálnych aktív so sebou nesie riziká pre investorov najmä z dôvodu vysokej volatility výmenného kurzu. Na druhej strane hovoril pozitívne o ťažbe kryptomien. Ako hovorí, ťažba môže priniesť Rusku výhody.

Máme tu aj určité konkurenčné výhody, najmä v takzvanom ťažobnom priemysle. Mám na mysli prebytočnú elektrinu a dobre vyškolený personál – povedal Putin.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár