„SEC je otvorená diskusiám o kryptomenách,“ hovorí právny riaditeľ burzy Kraken

od Martin Tkáč

Rozhodne nemožno poprieť, že sme svedkami veľmi turbulentného momentu vo vzťahu medzi kryptomenovými spoločnosťami a finančnými regulátormi zastúpenými SEC. Marco Santori, ktorý je právnym riaditeľom (CLO) americkej burzy cenných papierov Kraken, varuje pred nepriateľstvom voči SEC.

Zostaňme pokojní

Vo štvrtok bol Marco Santori hosťom šou Bloomberg „QuickTake Stock“. Počas svojho príhovoru adresoval publiku tieto slová:

„Žijete v nejakom svete fantázie, ak neveríte, že sa toto odvetvie bude musieť vysporiadať s ťažšími a väčšími regulaciami podobnými Wall Street od vlád v USA a zahraničí.“

Jeho vyhlásenie sa okrem iného odvolávalo na hrozby americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) voči burze Coinbase. Išlo o program pôžičiek na kryptomeny, ktorý bol považovaný za nebezpečný a v dôsledku tlaku úradov sa burza rozhodla ho pozastaviť. Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong potom zaujal bojový postoj a komunita kryptomien stála za ním a zaútočenou burzou.

Santori komentoval vyššie uvedené udalosti týmito slovami:

„Samozrejme, sledoval som Brianove tweety, ale buďme úprimní. Je potrebné poznamenať, že hovoril len to, čo si myslí veľa ľudí v komunite kryptomien. “

Potom sa pokúsil spresniť svoje tvrdenie s odkazom na pozíciu Krakena v tomto prípade:

Nemôžem podporiť takýto prístup k regulačným orgánom. V histórii to nikdy nemalo úspech a z našich skúseností je zrejmé, že SEC je koniec koncov otvorená diskusii.

Americké finančné regulačné orgány pri mnohých príležitostiach naznačili, že v tomto roku plánujú vykonať sériu politických zmien, ktoré ovplyvnia trh s tokenmi, decentralizované financie (DeFi), stablecoiny, vklady, burzové fondy a platformy pre požičiavanie.

Riaditeľ SEC Gary Gensler, aj keď neprejavuje veľkú dôveru v kryptomeny a celé prostredie súvisiace s digitálnymi aktívami, nabáda ľudí z tohto odvetvia, aby v budúcnosti s agentúrou spolupracovali.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár