Posledné bitcoiny

Posledné bitcoiny

od Martin

Bitcoin má obmedzenú zásobu 21 miliónov kusov. Včera sa baníkom podarilo vyťažiť 19 miliónovú mincu v poradí. Nepochybne ide o prelomový bod pre pôvodnú kryptomenu, keďže to znamená, že okolo roku 2140 sa jej ponuka zvýši len o 2 milióny coinov. 19 miliónový bitcoin sa dostal do obehu na bloku 730002.

Kjetil Hove Pettersen, generálny riaditeľ pravdepodobne jednej z najpriateľskejších kryptomenových ťažobných centier na svete – Kryptovault, pre Cointelegraph povedal:

Máme len dva milióny bitcoinov, menej ako 10 % z celkového počtu na ťažbu. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako malé číslo, ale verím, že najlepšie dni ťažby sú ešte len pred nami.

Bert de Groot, zakladateľ ťažobnej spoločnosti Bitcoin Flower Come, Bitcoin Bloem, povedal:

19 miliónov vyťažených bitcoinov dnes predstavuje historický moment. Vďaka tomu si opäť uvedomíme, aká dôležitá bola práca Satoshiho Nakamota. Prajeme si, aby sme mu mohli poslať kvety ako prejav našej vďaky.

Ďalší halving sa uskutoční v roku 2024

V septembri 2020 sa vyťažilo 18 500 000 miliónov bitcoinov. Aktuálny emisný faktor je 6,25 bitcoinu na blok. Ďalší halving, pri ktorom sa zníži emisná sadzba na polovicu, je naplánované na rok 2024.

Pre BTC komunitu 19 miliónový bitcoin zdôrazňuje, že ide o veľmi vzácnu komoditu. Podľa hlavného stratéga Human Rights Foundation Alexa Gladsteina je tento nedostatok ešte zreteľnejší, keď sa pozrieme na to, ako skoro sme v adopcii.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár