Portoriko chce bojovať proti korupcii pomocou kryptomien

Portoriko chce bojovať proti korupcii pomocou kryptomien

0 komentárov

Rafael „Tatito“ Hernández, prezident portorickej snemovne reprezentantov povedal, že vznikajúci blockchainový trh by mohol poskytnúť väčšiu transparentnosť vo verejnom sektore. Vo svojom prejave naznačil, že dúfa, že jeho krajina by sa mohla stať jedným z centier kryptomien.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Portoriko sa snaží stať centrom kryptomien

Portoriko je karibský ostrov, ktorý nie je pridruženým územím Spojených štátov amerických. Je to tiež jedna z najskorumpovanejších krajín na svete. Navyše veľké percento obyvateľov ostrova žije pod hranicou chudoby.

Vydieranie je tam na dennom poriadku. Dotýkajú sa nielen bežných ľudí, ale aj občanov na vyšších úrovniach.

Starosta obce Cataño pred pár dňami oficiálne priznal prijatie vyše 100-tisíc. USD z mnohých úplatkov a luxusných hodiniek výmenou za miliónové mestské zákazky.

V nedávnom rozhovore Rafael „Tatito“ Hernández oznámil, že v blízkej budúcnosti začne stretnutia s odborníkmi zo sektora blockchainu. Účelom týchto stretnutí budú diskusie o vytváraní „inteligentných zmlúv“. Hernández verí, že transparentnosť technológie by mohla posilniť finančnú sieť Portorika a dokonca znížiť korupciu.

Máme skutočný problém s pravdivosťou poskytnutých informácií. A to by mohlo byť súčasťou riešenia.

Predseda Snemovne reprezentantov oznámil, že jedným z cieľov týchto stretnutí je naplánovať transformáciu Portorika na centrum inovácií v oblasti kryptomien a blockchainu. Skutočnosť, že obchodovanie s digitálnymi aktívami nie je zdaniteľné, nedávno prilákalo do sektora tisíce nových investorov.

Hernández naznačuje, že ostrovania sa zaujímajú o kryptomenový priemysel. Tvrdil, že toto odvetvie môže vytvárať nové pracovné príležitosti a mať vplyv na zlepšenie kvality ich života.

Majk Spirit NFT

Kuba skúšala rovnaký prístup

Začiatkom tohto roka Kuba tiež oznámila plány na výskum adopcie kryptomien. Zvažuje sa jedna alternatíva, ako zastaviť finančné otrasy v tejto krajine.

Prezident Miguel Díaz Canel sa zaviazal „informovať verejnosť“ o všetkých nových príležitostiach v tejto záležitosti. Kubánsky vodca tiež pripomenul neustále sa objavujúce kryptopodvody na ostrove a nazval ich „investičné pyramídy“.

V roku 2019 vydali kubánske úrady podobné vyhlásenie. Išlo o to, ako môžu kryptomeny vyriešiť menové problémy krajiny.

Minister hospodárstva a plánovania následne informoval:

Uvažujeme o preskúmaní využitia kryptomien v domácich a medzinárodných obchodných záležitostiach. Takéto opatrenia nám môžu pomôcť napredovať. Musíme hľadať alternatívne spôsoby riešenia ekonomických problémov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár