Počet nových bitcoinmatov klesá

od Simona

Od januára tohto roku. počet nových inštalácií bitcoinmatov klesol o 89,75 % v porovnaní s 1 971 inštaláciami v decembri 2021.

NEWSLETTER okrypte.sk

Nechceme viac bitcoinmatov?

V tomto roku percento inštalovaných bitcoinmatov celosvetovo klesá. V máji bolo zaznamenaných len 202 nových inštalácii. Na druhej strane údaje z Coin ATM Radar odhaľujú jasný návrat bitcoinmatov na trh. V júni bolo vo svete nainštalovaných až 817 bitcoinmatov len za prvých päť dní v mesiaci.

Niektoré z kľúčových faktorov, ktoré prispievajú k spomaleniu inštalácie nových zariadení, sú napríklad geopolitické napätie vyskytujúce sa na celom svete, nejasné alebo anti-kryptomenové predpisy, nasýtenie trhu a obchodné problémy v dôsledku prebiehajúcej pandémie koronavírusu (áno, v niektorých častiach pandémia pokračuje).

Údaje tiež potvrdzujú, že v Spojených štátoch je 87,9 % všetkých bankomatov na kryptomeny, celkom 33 449 bitomatov. V Európe je sieť 1 419 zariadení, čo je len 3,8 % celosvetového trhu.

Výrobca Genesis Coin si udržuje vedúce postavenie na trhu z hľadiska podielu, kde sa môže pochváliť až 41 % inštaláciami všetkých zariadení. Ďalšími výrobcami s významným podielom na trhu sú General Bytes (21,6 %), Bitaccess (16 %), Coinsource (5,4 %) a Bitstop (4,7 %).

Počet nových bitomatov klesá

Internet je základom vývoja bitcoinov

Zatiaľ čo niektoré z vyššie uvedených problémov môžu mať dočasný negatívny vplyv na fyzickú expanziu bitcoinov prostredníctvom bitcoinmatov, bitcoinová sieť v skutočnosti naďalej vykazuje skvelé výsledky. To ukazuje, že sila BTC je skôr online trh než nevyhnutne fyzické výmenné body.

Na základe údajov z Bitcoin Visuals je možné vidieť, že kapacita Lightning Network (LN) dosiahla svoje historické maximum. Je to až 3 915 776 BTC, čo jednoznačne zlepšuje rýchlosť transakcií v BTC a navyše znižuje sieťové poplatky v protokole druhej vrstvy.

Pripomeňme, že sieť LN bola prvýkrát implementovaná v hlavnej bitcoinovej sieti v roku 2018. Jej cieľom bolo vyriešiť neslávne známe problémy so škálovateľnosťou BTC. Ako vidíte, toto riešenie sa dynamicky vyvíja.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár