Cena dogecoinov rastie v dôsledku plánov na Twitter 2.0

Počet milionárov Dogecoin sa v roku 2022 znížil o 43 %

0 komentárov

Nárast popularity dogecoinu za posledný rok zmenil mnohých bežných retailových investorov na milionárov. Napriek tomu tento rok ich počet pravidelne klesá.

NEWSLETTER okrypte.sk
Podľa údajov, ktoré získal portál Finbold, by sa už k 1. januáru dalo považovať za DOGE milionárov 1 341 ľudí. Predvčerom to však bolo len 646 adries. To znamená, že za menej ako šesť mesiacov tento počet klesol o 43,03 %.

Stojí však za zmienku, že počiatočné oživenie meme coinu zdvojnásobilo počet milionárov v tomto aktíve za dva týždne medzi 23. aprílom a 4. májom 2021. V tom čase existovalo 2 866 portfólií DOGE, každé v hodnote najmenej 1 milióna dolárov . To znamená, že percento milionárov sa znížilo o 77,45 %, odkedy bol DOGE blízko svojho vrcholu.

DOGE na širšom trhu s kryptomenami

V poslednej dobe svetový trh s kryptomenami zápasí s veľkým tlakom nadol. Dogecoin, podobne ako mnoho iných altcoinov, tvrdo zasiahol pokles bitcoinu. Situáciu nezlepšil ani spoluzakladateľ projektu Billy Markus. Začiatkom tohto mesiaca uviedol, že 70 % ľudí o kryptomenách „nemá absolútne žiadnu predstavu“ a nerozumie základom trhu.

Napriek dôvodom, ktoré viedli k vytvoreniu Dogecoinu, zožala táto kryptomena obrovský úspech. Podarilo sa jej prilákať záujem miliónov investorov a dokonca aj takých známych osobností ako Elon Musk.

Nedávne údaje naznačujú, že popularita mince neklesla, aj keď sa jej tempo rastu spomalilo. Podľa Google Trends je meme coin stále jednou z najpopulárnejších tém v Spojených štátoch.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár