Playstudios, vlastník značky Tetris, spúšťa divíziu hier založenú na blockchaine

Playstudios, spoločnosť pre mobilné hry, nedávno oznámila, že vstupuje do sveta produktov Web3. Spúšťa oddelenie hier na báze blockchainu. Investuje tiež 10 miliónov dolárov do subjektov v tomto odvetví.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER okrypte.skPlaystudios a Web3

Playstudios, spoločnosť zaoberajúca sa mobilnými hrami v Las Vegas, ktorá získala finančné prostriedky vo výške viac ako 300 miliónov dolárov, sa chystá investovať do blockchainu a Web3. Spoločnosť, ktorá vlastní značku, ako je Tetris, spúšťa divíziu hier založenú na blockchaine s názvom Playblocks.

Andrew Pascal, zakladateľ a generálny riaditeľ Playstudios, pre Techcrunch povedal, že jeho spoločnosť je „priekopníkom v hernom svete“.

„Strávili sme veľa času premýšľaním o tom, ako odmeniť hráčov v našich hrách,“ dodal.

Nové oddelenie bude postavené na celkom istom základe – akvizícii Wonderblocks, spoločnosti zaoberajúcej sa „play-to-earn“ hrami. Playblocks budú ťažiť aj z technických znalostí Forte – to všetko prostredníctvom strategického partnerstva.

Spoločnosť Forte, ktorá minulý rok vyzbierala 725 miliónov dolárov, poskytuje služby blockchainu, tokenov a NFT. Pomáha spoločnostiam v hernom priemysle tým, že uľahčuje začlenenie týchto technológií do nových produkcií.

Fond Web3 vo výške 10 miliónov dolárov

Playstudios tiež vytvára fond, ktorý bude investovať do iniciatív súvisiacich s hrami Web3. Spočiatku ho podporí 10 miliónmi dolárov. Táto iniciatíva s názvom „Future Fund“ umožní Playstudios investovať do rastúcich spoločností, ktoré tiež chcú integrovať blockchain do svojho obchodného modelu, a zároveň priblížiť hráčov tejto technológii.

Prvé investície fondu boli uskutočnené do vyššie spomínanej spoločnosti Forte and Kryptomon Company, hry s tematikou Pokémonov, ktorá používateľom umožňuje trénovať ich osobné bytosti NFT.

Zatiaľ čo ostatné sektory ekonomiky kryptomien sa zmenšili, herný sektor Web3 sa zdá byť stále lepší a lepší, pričom do takýchto iniciatív v poslednej dobe investovalo niekoľko VC a organizácií. Griffin Gaming Partners oznámili spustenie herného fondu Web3 v hodnote 750 miliónov USD v marci a A16z vytvoril v máji herný fond Web3 s objemom 600 miliónov USD.

Pripomeňme tiež, že program PlayStation Stars môže byť prepojený so systémom NFT. Písali sme o tom tu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár