Plan B alebo Lugano, bitcoin a kino slobody. Podujatie sa uskutoční 20. a 21. októbra

Švajčiarsko je dnes jedným z centier kryptomien na svete. Táto krajina sa už dlho každému spája ako dynamické finančné centrum, ale aj miesto rozvoja a inovácií. Lugano, jedno z najväčších miest v južnej časti Švajčiarska, práve spustilo zaujímavú iniciatívu, ktorá sa dotýka technológie blockchain aj širšieho finančného sveta.

od Simona

Lugano Plan B

Lugano Plan B, ktorý vstúpil do platnosti len pred niečo vyše rokom, presnejšie v marci 2022 – je vizionársky projekt vytvorený mestom Lugano a spoločnosťou Tether, ktorého cieľom je aktívne využívať bitcoin a Lightning Network ako základ pre transformáciu finančnej infraštruktúry mesta. V praxi ide o pozitívny vplyv na všetky aspekty jeho fungovania – od malých transakcií s miestnymi podnikmi až po daňový systém. Dá sa povedať, že opatrenia, ktoré vykonávajú orgány Lugana, ho dôsledne odlišujú od švajčiarskej ekonomiky a dávajú veľkú šancu, že v budúcnosti sa toto veľmi malebné mesto stane aj hlavným mestom bitcoinu v Európe.

Luganský Plan B sa okrem mnohých rôznych aktivít zameriava aj na vzdelávanie a každoročne organizuje viacdňovú konferenciu o bitcoinoch s názvom Plan B Forum. Tohtoročný ročník podujatia sa uskutoční posledný októbrový víkend a priláka zástup bitcoinových nadšencov z takmer všetkých kútov sveta vrátane investorov, umelcov, podnikateľov, lídrov a známych odborníkov z odvetvia.

V porovnaní s prvou minuloročnou konferenciou tohtoročný ročník Plan B Forum výrazne rozšíril svoj tradičný formát a okrem iného predstavil: bitcoinovú módnu prehliadku, živé koncerty a napokon celý program zameraný na kino slobody.

Príbeh, v ktorom bitcoin a filmové umenie tvoria dokonalý pár…

Pred niekoľkými týždňami sa Bitcoin FilmFest pripojil k strategickým partnerom tohtoročného fóra Plan B, čím obohatil hlavný program podujatia o oblasť vzdelávania, inovácií a umenia cez prizmu bitcoinového filmu.

Bitcoin FilmFest je zasa unikátny Bitcoin-Only projekt, ktorý debutoval pred rokom organizáciou prvého filmového festivalu o bitcoinoch na svete. Festival sa konal vo Varšave v Paláci kultúry a vedy a prilákal nielen miestnych bitcoinistov, ale aj zaujímavých hostí z mnohých kútov Európy.

Odvtedy projekt rozšíril svoje aktivity, čím výrazne prekročil rámec organizovania filmových podujatí. Bitcoin FilmFest sa stal dynamickým priestorom spájajúcim filmových tvorcov, producentov a investorov, ako aj nadšencov nezávislého filmu, čím podporuje celý filmový priemysel postavený na technológiách, kultúre a finančnej slobode.

Kombinácia projektov Plan B Forum a Bitcoin FilmFest poskytuje vynikajúcu príležitosť zabaviť a vzdelávať prostredníctvom hodnoty posolstva, ktoré prinášajú práve filmy o slobode. Je to určite zaujímavý bod pre milovníkov bitcoinových filmov, ako aj pre každého, kto by chcel lepšie pochopiť vplyv bitcoinu na filmový priemysel.

Fórum Plan B, ktoré bolo pôvodne naplánované len na dva dni, piatok a sobotu 20. – 21. októbra, bolo rozšírené o nedeľu 22. októbra a v spolupráci s filmovým festivalom Bitcoin FilmFest ponúka rozsiahly filmový program.

Tento dodatočný deň zahŕňa okrem iného celovečerné a krátke dokumentárne filmy, dynamické animácie a jedinečné trailery pripravovaných produkcií.

Bitcoin

Nedeľa zahŕňa aj pohlcujúce prezentácie či interaktívne panelové diskusie s tvorcami premietaných filmov. Medzi ne budú patriť napríklad dve svetové premiéry z produkcie spoločnosti Bitfinex: Rabitchat: Elodie Jallet a Don’t trust, verify, ako aj pútavé dokumentárne filmy vrátane: Bitcoin na Kube od Joea Nakamota a Stranded od Alany Mediavilla, alebo napokon nevšedné filmové animácie od Richarda Reela v spolupráci s Anatomy of Bitcoin.

Prvýkrát sa objavuje upútavka na najnovší film Pierra Corbina The Fight for the US Dollar, ktorého prvý film The Great Reset and The Rise of Bitcoin od svojho vydania v januári 2022 neustále získava na popularite a stal sa najsledovanejším dokumentárnym filmom o bitcoine.

Okrem nedeľňajšieho programu budú môcť všetci hostia v hlavných dňoch konferencie (20. a 21. októbra) navštíviť minikinosálu (Bitcoin Cinema Room), kde sa budú premietať nielen kratšie filmy, ale bude tu aj množstvo aktivít spojených s priestorom bitcoinového kina.

Bez toho, aby sme prezradili príliš veľa podrobností, navštívte oba projekty na adrese X: @filmfestbtc a @LuganoPlanB, kde sú pravidelne zverejňované aktuálne informácie o tohtoročnom podujatí vo švajčiarskom Lugane.

A špeciálne pre našich čitateľov, ktorí ešte nemajú vstupenku na októbrové fórum Plan B, máme 10% zľavový kód (FILMFESTPLANB), ktorý môžete použiť pri kúpe vstupeniek cez oficiálnu webovú stránku podujatia: https://planb.lugano.ch/planb-forum/.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár