Na trhu sa objavili NFT pripomínajúce čínske protesty proti lockdownu

Na NFT OpenSea boli spustené dve zbierky s maľbami a umeleckými dielami súvisiacimi s rozsiahlymi protestmi v Číne proti politike lockdownu.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Číňania protestujú proti lockdownu

NFT zobrazujúce prebiehajúce protesty proti prísnej čínskej politike „nulovej tolerancie voči COVID-19“ sa dostali na trh NFT OpenSea.

Séria „Silent Speech“ obsahuje 135 NFT s fotografiami demonštrantov, graffiti a dokonca aj screenshoty zo sociálnych médií súvisiace s prebiehajúcimi protestmi. Tokeny boli vydražené za ceny od 0,01 ETH, čo je mierne pod 11,50 USD.

Ďalšia zbierka s názvom „Blank Paper Movement“ obsahuje 36 NFT na báze Etherea. Minimálna cena je 10 ETH, čo je takmer 11 800 dolárov. Diela však majú skôr umelecký charakter.

Pripomeňme, že od 14. novembra v Číne protestujú ľudia, ktorí nesúhlasia s politikou karantény, ktorú presadzujú politici.

Demonštranti v Pekingu držali počas demonštrácie prázdne hárky, ktoré sa stali symbolom protestov.

Protesty eskalovali 24. novembra, keď požiar vo výškovej budove v meste Urumči na severovýchode krajiny zabil 10 ľudí.

Niektorí čínski obyvatelia sa domnievajú, že obyvatelia nedokázali uniknúť z horiaceho pozemku kvôli extrémnym opatreniam, ktoré úrady prijali, aby sťažili opustenie ich domovov. Ide o zvarenie dverí, čo sa z pohľadu ľudí vychovaných na Západe zdá bizarné.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár