Mossad hľadá odborníkov na trh s kryptomenami

od Martin Tkáč

Objavili sa správy, že izraelská spravodajská agentúra Mossad hľadá odborníkov v oblasti kryptomien a finančných technológií.

Mossad hľadá odborníkov na trh s kryptomenami

Miestne médiá uviedli, že štátna spravodajská agentúra Izrael hľadá špecialistov na finančné technológie. Dôvodom je, že kryptomeny je stále možné použiť na anonymné platby tajným agentom alebo na nákup hackerského hardvéru. Správu zverejnila popredná izraelská mediálna služba Ynet 8. augusta.

Pripomeňme, že Mosad je zodpovedný za zhromažďovanie spravodajských informácií, tajné operácie a boj proti terorizmu v Izraeli. Agentúra bola formálne založená 1. apríla 1951 ako koordinačný inštitút. Súčasný názov dostal v roku 1963.

Podľa popisu práce, na ktorú je prijatý odborník na kryptomeny, organizácia teraz hľadá „technologického lídra v oblasti fintech a digitálnych mien“. Činnosť nového zamestnanca agentúry sa má okrem iného týkať „Spustite, iniciujte, plánujte a rozvíjajte“ informačné systémy Mossad. Vyžadujú sa 3 roky skúseností v odvetví fintech.

Kryptomeny v anonymných platbách

Využívanie kryptomien na anonymné platby je presne to, čo sa väčšina krajín, hlavne USA, pokúša v zárodku odbúrať.

Je to tak, že bitcoin nie je najlepšou voľbou pre nelegálne transakcie. Pokiaľ nepoužívate tzv miešacie služby. Monero by bolo lepším riešením, pretože táto kryptomena má vo svojom blockchaine zabudovanú vyššie uvedenú funkciu. Zabezpečuje teda anonymné prevody finančných prostriedkov. Mnoho búrz s kryptomenami napríklad BitBay preto neumožňuje XMR obchodovať na svojich platformách.

Izraelská spravodajská agentúra vo svojom oznámení samozrejme nekonkretizovala, čo presne by vo svojich radoch potrebovala špecialistu na kryptomeny. Môžeme len predpokladať, že ide o spomínané financovanie tajných spolupracovníkov a nákup napríklad častí hardvéru a softvéru.

Predtým sa uvádzalo, že izraelský národný úrad pre financovanie boja proti terorizmu nariadil zabavenie až 84 adries kryptomien, o ktorých sa predpokladalo, že sú spojené s teroristickou organizáciou Hamas. Starostlivá analýza odhalila, že islamská teroristická skupina používala množstvo kryptomien vrátane tetheru, bitcoinu, etherea a dogecoinu. Tieto peňaženky mali hodnotu viac ako 7,7 milióna dolárov.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár