Mladí Američania hovoria, že kryptomeny sú „budúcnosťou financií“

Mladí Američania hovoria, že kryptomeny sú „budúcnosťou financií“

od Martin

Viac ako polovica opýtaných mladých ľudí z USA verí, že kryptomeny sú „budúcnosťou financií“. Niektorí z nich už do tohto typu aktív investovali.

Mladí ľudia z USA: kryptomeny sú budúcnosť!

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti StarkWare 53 % jeho účastníkov vníma kryptomeny ako „budúcnosť financií“. Sú to väčšinou mladí ľudia (ľudia vo veku 25 až 34 rokov). Až 68 % z tejto skupiny je optimistických, pokiaľ ide o digitálne aktíva.

StarkWare sa opýtal na názor 2000 ľudí všetkých vekových kategórií. Okrem spomínanej vekovej skupiny sa na názor pýtali aj ľudí vo veku 35 až 44 rokov. Z nich až 61 % uviedlo, že verí, že kryptomeny sú budúcnosťou finančného priemyslu.

Okrem toho 17 % účastníkov avizovalo, že investovali do kryptomien.

Spoločnosť si nechala vypracovať štúdiu pri príležitosti spustenia svojej platformy StarkNet.

bitcoin prieskum

Američania nakupujú kryptomeny

Nejde o prvú štúdiu tohto typu, ktorá ukazuje, že Američania sú otvorení investovaniu do digitálnych aktív.

Prieskum Pew Research Center z novembra 2011 ukázal ďalší zaujímavý fenomén. Vtedy 16 % Američanov uviedlo, že vlastnia alebo vlastnia nejaký druh kryptomeny. Prieskum skúmal aj stav vedomostí občanov USA o digitálnych menách.

V konečnom dôsledku štúdia ukázala, že hodnota spomínaných 16 % stúpa až na 31 % u ľudí vo veku 18 až 29 rokov a dokonca až na 43 % u mužov rovnakej vekovej skupiny. Zaujímavé je, že Afroameričania, Hispánci a Ázijci investujú do kryptomien s väčšou pravdepodobnosťou ako belosi.

Analytik Pew Research Center Andrew Perrin komentoval výsledky výskumu nasledujúcimi slovami:

Teraz môžeme vidieť, že veľká časť americkej verejnosti aspoň trochu počula o kryptomenách. Bolo zarážajúce, že existujú demografické rozdiely, pokiaľ ide o informovanosť a používanie kryptomien.

V rámci prieskumu bolo opýtaných až 10 371 ľudí.

Účastníci štúdie však dostali aj otázku, či o kryptomenách vôbec počuli. Zistilo sa, že takmer štvrtina respondentov (24 %) uviedla, že o digitálnych menách veľa počula, zatiaľ čo takmer dve tretiny (62 %) uviedli, že počuli aspoň základné informácie. Približne jedna osmina (13 %) nepočula absolútne nič o digitálnych aktívach.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár