Miliardár Bill Miller zostáva optimistický, pokiaľ ide o bitcoiny

Miliardár Bill Miller zostáva optimistický, pokiaľ ide o bitcoiny

od Simona

Investor a miliardár Bill Miller zostáva oddaným zástancom prvej kryptomeny na svete a opisuje ju ako „poistenie finančnej katastrofy“.

Bill Miller nemení svoju pozíciu

Americký investor a filantrop Bill Miller je jedným z najznámejších podporovateľov Bitcoinu. Netají, že dôvodom jeho sympatií ku kryptomene je menová politika Fedu. Tvrdí, že bitcoin je cenný, pretože „vláda sa ho nemôže dotknúť“.

Začiatkom tohto roka Miller priznal, že 50 % svojho portfólia investoval do BTC. Potom prezradil, že jeho prvý nákup bol pred siedmimi rokmi, keď bitcoin stál okolo 200 dolárov. Najviac digitálnych mincí však nakúpil len počas krachu kryptomien minulé leto, keď bitcoin klesol na 30 000 dolárov.

V nedávnom rozhovore pre CNBC američan zopakoval svoj postoj s tým, že nerozumie investorom, ktorí nediverzifikujú svoje peňaženky a nakupujú kryptomeny. Okrem toho povedal, že ho neznepokojujú poklesy na trhu, keďže podobné turbulencie už predtým zažil.

„Zažil som aspoň tri pády nad 80 %. BTC mám ako poistku pre prípad finančnej katastrofy. Ešte som nepočul dobrý argument, prečo by niekto nemal dať aspoň 1 % zo svojho čistého majetku do bitcoinu,“ vysvetlil.

Na otázku, či nedávno predal nejaké BTC, Miller odpovedal: „Krátka odpoveď je nie.“ Napriek tomu musel investor časť svojich investícii vymeniť za doláre, aby mohol splniť výzvy na dodatočné vyrovnanie.

Výzva na dodatočné vyrovnanie nastane, keď hodnota cenných papierov na maklérskom účte klesne pod určitú úroveň. V tomto bode musí majiteľ účtu buď vložiť dodatočné prostriedky, alebo predať nejaké aktíva, aby splnil túto požiadavku. Vzhľadom na to, že bitcoin zodpovedá definícii „tekutej veci“, teoreticky by mohol byť súčasťou Millerových tržieb.

Môžete mať radi lacné BTC!

Takmer pred rokom Miller vyjadril názor, že investori by mali digitálne aktívum vnímať ako lákavú investičnú možnosť, keďže jeho ocenenie v USD klesá.

„Ak sa mi niečo páčilo za vyššie ceny, bude sa mi to páčiť ešte viac za nižšie ceny,“ povedal.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár