Mexiko a prijatie btc

Mexiko zavedie CBDC do roku 2024

Centrálna banka Mexika (Banco de México) oznámila, že „uvedie do obehu vlastnú digitálnu menu“. Má sa tak stať do roku 2024. Latinskoamerická krajina sa tak pripojila ku krajinám ako Čína, Švédsko a niekoľkým ďalším, ktoré urobili podobné verejné vyhlásenia.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Digitálne pesos

V nedávnom tweete mexická vláda odhalila, že Banco de México zavedie CBDC do finančného systému krajiny do roku 2024. Úrady zdôraznili dôležitosť takéhoto kroku. Konkrétnejšie uviedli, že by to mohlo mať „veľkú hodnotu pre pokrok vo finančnej integrácii“ v krajine.

@Banxico informuje, že do roku 2024 bude mať v obehu svoju vlastnú digitálnu menu, zvážením pre súhrnný význam týchto nových technológií a najnovšej generácie platobnej infraštruktúry ako možnosti veľkej hodnoty na napredovanie.

Počas rozhovoru na konferencii organizovanej S&P Dow Jones Indices Jonathan Heath, zástupca guvernéra Banco de México, potvrdil túto správu:

Na projekte pracujeme. Máme dokonca aj harmonogram pracovných postupov. Myslíme si, že možno najneskôr do konca roku 2024 by sme ich mali dokončiť.

CBDC sa dosť líši od decentralizovaných kryptomien, ako je bitcoin. Ide o digitálnu verziu fiat meny. To znamená, že je plne centralizovaný a kontrolovaný centrálnou bankou. Na druhej strane je bitcoin decentralizovaný, pretože za ním nie je žiadna inštitúcia.

Mexiko v posledných mesiacoch prejavilo určitý pro-bitcoinový postoj. Pred niekoľkými týždňami najväčšia sieť supermarketov v krajine, Elektra, umožnila zákazníkom platiť účty v BTC namiesto vo fiat menách.

Navyše, tretí najbohatší človek Mexika, Ricardo Salinas Pliego prirovnal podkladovú kryptomenu k zlatu. Ľuďom tiež odporučil, aby do toho investovali „čo najskôr“.

 

Majk Spirit NFT

CBDC v Číne

Zavedenie digitálnej meny centrálnej banky sa stalo cieľom mnohých krajín po celom svete. V tejto veci však vedie Čínska ľudová republika, krajina s najnepriateľskejšou pozíciou voči kryptomenám.

Práve kvôli tomuto nepriateľstvu môže dôjsť k jej rýchlemu pokroku pri vytváraní CBDC. Orgány Stredného kráľovstva oznámili, že na zimných olympijských hrách v Pekingu v roku 2022 umožnia športovcom a zahraničným návštevníkom používať digitálny jüan.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár