Mexiko môže považovať BTC za menu, rovnako ako to urobil El Salvador

Mexiko môže považovať BTC za menu, rovnako ako to urobil El Salvador

Mexiko môže čoskoro nasledovať príklad Salvádoru a uznať bitcoin za zákonné platidlo. V senáte krajiny sa objavil príslušný zákon.

od Martin

Mexiko bude považovať bitcoin za menu?

Indira Kempis, mexická senátorka zo štátu Nuevo León povedala, že chce, aby jej krajina bola po Salvádore na druhom mieste v uznaní bitcoinu ako meny. V rozhovore pre miestne médiá povedala, že jej cieľom je propagovať používanie bitcoinu na trhu a využiť svoju politickú pozíciu na dosiahnutie tohto cieľa.

„Potrebujeme, aby bol bitcoin v Mexiku zákonným platidlom,“ povedala.

Počas rozhovoru pre Diario El Salvador dodal, že Salvador sa „nepochybne stáva najdôležitejším bitcoinovým centrom“ v regióne. Vyjadrila sa aj k otázkam finančného a bankového zabavenia, pričom ako realizovateľné riešenie uviedla kryptomenu.

Je mi jasné, že finančné vylúčenie je jedným z verejných problémov, ktoré málokto z nás vyriešil životaschopnými alternatívami, a že tento typ technológie ako blockchain nám umožňuje vytvoriť alternatívu, spôsob, riešenie pre milióny ľudí. Pre ľudí, ktorí majú byť zahrnutí do finančného systému, povedala.

Kempis pri práci na právnom rámci pre kryptomeny naďalej zdôrazňoval potrebu legislatívy, ktorá by umožnila používanie BTC ako meny. Návrh zákona mieni predložiť na schôdzi parlamentu.

Má zákon šancu prejsť?

Zákon pravdepodobne nebude prijatý. Pripomeňme, že minulý rok mexický prezident Andrés Manuel López Obrador povedal, že jeho vláda nemá záujem o prijatie bitcoinov a viac ju znepokojujú daňové úniky.

Naznačil, že s tým druhým by mohli pomôcť kryptomeny. Jeho funkčné obdobie sa končí v roku 2024, takže až po tomto čase môže byť schválená legislatíva o probitcoine.

Mexiko a prijatie btc

Tretí najbohatší muž Mexika Ricardo Salinas Pliego zase verí, že BTC má veľký potenciál.

Cez víkend napísal na Twitteri:

Musíte nakúpiť bitcoiny (kupujte ďalej, keď je cena nízka), potom len podržte, zabudnite na predaj … Verte mi, neskôr sa mi poďakujete.

Uznanie bitcoinu v Salvádore ako meny vyvolalo vo svete zmiešané reakcie. Proti rozhodnutiu namietali okrem iného Medzinárodný investičný fond. Ak je myšlienka prijatia BTC úspešná na domácom trhu, ostatné rozvojové krajiny môžu chcieť ísť rovnakým smerom, čo by zase mohlo znamenať úder pre dolár.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár