Mesto Lugano vo Švajčiarsku uznáva bitcoin ako zákonné platidlo

Mesto Lugano vo Švajčiarsku uznáva bitcoin ako zákonné platidlo

Mesto Lugano vo Švajčiarsku uzná bitcoiny zákonným platidlom a umožní občanom platiť kryptomenami za verejné služby a dane. Informácie poskytli mestský riaditeľ Pietro Poretti, primátor Michele Foletti a technický riaditeľ Tethera Paolo Ardoino.

od Martin

Mesto spolupracuje s viac ako 200 spoločnosťami, to všetko s cieľom urýchliť prijatie bitcoinov a sieť Lightning, ktorá uľahčí platby bitcoinmi.

Lugano chce bitcoiny

„Toto je pravdepodobne najdôležitejšia vec v tomto projekte,“ povedal Ardoino s odkazom na „Plán B“, mestskú iniciatívu vyvíjanú v spolupráci s Tetherom. Je známe, že cieľom Lugana je prilákať do regiónu expertov na kapitál a blockchain. Stojí za to dodať, že v dôsledku toho sa v meste stane zákonným platidlom aj USDT stablecoin spoločnosti Tether.

Plán B zahŕňa vytvorenie fyzického priestoru v srdci mesta, ktorý bude fungovať ako centrum pre blockchainové startupy. Plán má určité ekonomické základy.

„Hrubý domáci produkt Salvádoru vzrástol o 10 % a cestovný ruch o 30 % po tom, čo bol bitcoin vyhlásený za zákonné platidlo,“ povedal Ardoino. „Predstavte si, čo môžeme robiť v meste v strede Európy,“ dodal.

Poretti uviedol, že mesto ponúkne priateľské prostredie pre inovatívne firmy, vyznačujúce sa minimálnou byrokraciou a ideálnymi podmienkami pre rozvoj takýchto subjektov.

lugano svajciarsko

Výskum a vývoj

Plán počíta aj s vytvorením dvoch investičných fondov. Prvý z nich minie až 3,26 milióna dolárov na podporu prijatia bitcoinu, USDT a LVGA, 100. švajčiarskeho franku v meste, ktorý bude tiež zákonným platidlom v Lugane. Druhý pokryje až 108,6 milióna dolárov, ktoré poputujú na trh lokálnych startupov.

Ďalší aspekt činnosti luganských úradov súvisí s ich blízkym vzťahom s akademickou obcou. V pláne je vytvorenie špecializovaného učebného plánu pre bitcoiny a Lightning Network – všetko v spolupráci s miestnymi univerzitami s cieľom zlepšiť zručnosti študentov v týchto nových technológiách.

Vzdelávacie úsilie bude zahŕňať aj vytvorenie 500 študentských štipendií, ktoré pomôžu vybudovať kvalifikovanú a špecializovanú pracovnú silu.

Koncom októbra bude Lugano hostiť World Bitcoin Forum, celosvetové podujatie zamerané na urýchlenie prijatia kryptomien a obranu slobody prejavu, oznámili Ardoino a Poretti.

Lugano má tiež plány na ťažbu bitcoinov. Proces má byť založený na obnoviteľnej energii.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár