Americká ťažobná spoločnosť využíva na pohon uhoľný odpad

Marathon Digital kúpil 78 000 minerov za 900 miliónov USD

Jedna z najväčších ťažobných spoločností, Marathon Digital Holdings kúpila 78 000 minerov Antminer S-19 XP od čínskeho výrobcu Bitmain. Na nákup tohto zariadenia minula takmer 900 miliónov dolárov.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Marathon kupuje tony minerov

Podľa dokumentácie predloženej Komisii pre cenné papiere dostane Marathon Digital Holdings stroje v druhej polovici roku 2022. Bitmain dodá 13 000 zariadení mesačne v júli, auguste, septembri, októbri, novembri a decembri.

Vybavením je najnovšia generácia Antminer S-19 XP Miners. Marathon za ne zaplatil 879,06 milióna dolárov.

Čo si myslíte, že inšpirovalo Marathon Digital k nákupu 78 000 nových ťažobných strojov v roku 2022? 💬 pic.twitter.com/ZeEVItKGaS

Je pravda, že táto novinka bola oznámená takmer pred týždňom. Skutočnú kúpnu cenu však poznáme až teraz. Stojí za zmienku, že po zverejnení týchto informácií sa akcie MARA zvýšili o 10%.

Podľa samotnej spoločnosti ich po obdržaní všetkých strojov bude mať celkovo 200 000. Do začiatku roka 2023 vyrobia celkový výkon cca 23,3 EH / s. To bude predstavovať 600 % nárast oproti súčasnej úrovni produkcie.

Majk Spirit NFT

Minulý mesiac spoločnosť Marathon Digital odhalila svoje plány na získanie 500 miliónov dolárov prostredníctvom emisie starších konvertibilných dlhopisov. Výťažok mal byť určený na nákup ďalších minerov.

Marathon Digital nie je prvou verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá sa zadlžila a investovala do krypto priemyslu. Gigant MicroStrategy kótovaný na burze NASDAQ to urobil niekoľkokrát a nakoniec získal viac ako 1 miliardu dolárov.

zdroj: blochchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár