samoregulacia v korei

Južná Kórea, Spojené kráľovstvo a Bulharsko spoja svoje sily v boji proti daňovým podvodníkom v oblasti kryptomien

od Martin

Predseda juhokórejskej národnej daňovej agentúry Kim Dae-Ji sa tento týždeň stretol s bulharskými a britskými daňovými riaditeľmi. Účelom stretnutia bola diskusia o „náraste daňových podvodov“ týkajúcich sa digitálnych aktív.

Spolupráca medzi Kóreou, Bulharskom a Veľkou Britániou

Podľa správy miestnych médií plánuje Národná daňová agentúra nadviazať spoluprácu s Bulharskom a Veľkou Britániou. Jeho cieľom je vystopovať ľudí, ktorí využívajú „nové finančné produkty“ ako sú kryptomeny, aby sa vyhli plateniu daní, a to najmä prostredníctvom offshore systémov.

Dae-Ji sa minulý týždeň stretol so šéfom Daňovej a colnej komisie jej veličenstva Jimom Harrom a o dva dni neskôr s riaditeľom Bulharskej národnej daňovej agentúry generálom Rumenom Spetsowom.

Rozhovory sa zamerali na myšlienku zdieľania presných informácií o príjmoch ľudí podozrivých z vyhýbania sa plateniu daní.

Zákony o dani z kryptomien v Južnej Kórei sú dôležitou témou pre miestnu komunitu. Krajina má prísne monitorovaný regulačný systém pre digitálne aktíva. Miestne orgány ich neuznávajú ako zákonné platidlo, ale je dovolené ich vlastniť a obchodovať s nimi.

Južná korea

Prezident pre kryptomeny

Očakáva sa však, že Južná Kórea sa čoskoro stane centrom kryptomien. Nedávno zvolený prezident krajiny Yoon Suk-yeol vyjadril svoj pro-kryptomenový postoj a nápady na zlepšenie regulačného systému. Medzi nimi sú zvýšenie minimálnej hranice zdaňovania kapitálových ziskov z príjmu z digitálnych aktív a umožnenie ICO.

V januári Yoon okrem iného sľúbil aj dereguláciu sektora kryptomien v Južnej Kórei.

Potom povedal:

Aby sme si uvedomili neobmedzený potenciál trhu virtuálnych aktív, musíme zmeniť predpisy, ktoré sú ďaleko od reality a sú nerozumné.

Uviedol, že by rád pomohol vytvoriť „jednorožce“ súvisiace s blockchainom (startupy, ktoré majú hodnotu 1 miliardy dolárov alebo viac) v Južnej Kórei. Prisľúbil tiež, že zavedie novú formu legislatívy, ktorá by obetiam vrátila zisky kryptomien z nelegálnych aktivít.

Regulácia trhu s kryptomenami je však pre juhokórejských politikov akýmsi mínovým poľom. Prísne regulácie vyústili napríklad do zatvorenia väčšiny kryptomenových búrz v krajine. Nedostatočná právna jasnosť týkajúca sa zdaňovania digitálnych aktív je neustálym zdrojom obáv a zmätku medzi občanmi a inštitúciami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár