Juhokórejská polícia chce zmraziť finančné prostriedky patriace spoločnosti Luna

Juhokórejská polícia chce zmraziť finančné prostriedky patriace spoločnosti Luna

0 komentárov

Juhokórejská polícia kontaktovala popredné burzy v krajine, aby zmrazila akékoľvek finančné prostriedky spojené so spoločnosťou Luna.

Juhokórejská polícia sa bližšie pozrie na nadáciu Luna

23. mája 2022 kórejské úrady zaslali žiadosť popredným kryptomenovým burzám v krajine, aby zabránili výberu finančných prostriedkov z organizácie. Polícia tvrdí, že našla nepriame dôkazy, ktoré by mohli spájať subjekt so spreneverou veľkých súm peňazí.

Je však potrebné dodať, že táto žiadosť nemá právnu silu. Každá burza si môže vybrať, ako na ne chce odpovedať. Vďaka tejto skutočnosti má nadácia čas stiahnuť svoje kryptomeny z búrz – pokiaľ nechcú spolupracovať so službami.

Niekoľko väčších kórejských investorov tiež zvažuje žalovať Do Kwona, generálneho riaditeľa Terraform Labs. Obviňujú ho z kolapsu UST stablecoinu.

Situácia v krajine je dynamická. Zákonodarcovia dokonca zorganizovali stretnutia s vedúcimi pracovníkmi z každej z popredných búrz vrátane Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit a Gopax.

Podľa Newspimu, Yoon Chang-Hyeon, predseda špeciálneho výboru People’s Strength Virtual Assets, povedal, že cieľom úradov je teraz „otestovať opatrenia na ochranu investorov na akciových trhoch“.

Dá sa dokonca očakávať, že zástupcovia búrz budú nejakým spôsobom braní na zodpovednosť za škody spôsobené investorom v dôsledku pádu tokenu LUNA, píše Newspim. Portál tiež oznámil, že Kórejské národné zhromaždenie preberá ďalšiu iniciatívu na reguláciu trhu s kryptomenami.

Dve burzy už vydali varovania na svojich webových stránkach. Coinone pozastavilo obchodovanie LUNA 11. mája a Binance pozastavila aj niektoré spotové obchody súvisiace s projektom.

luna polícia

Južná Kórea a regulácie trhu

Či bude mať kolaps LUNA negatívny dopad na politiku Južnej Kórey, nevieme. Krajina má veľmi pro-kryptomenového prezidenta. Yoon Suk-yeol, pretože o ňom hovoríme, priznal, že chce zaviesť daňové riešenia veľmi priateľské k tomuto trhu.

V januári sľúbil okrem iného deregulácia sektora kryptomien v Južnej Kórei.

Aby sme využili neobmedzený potenciál trhu s virtuálnymi aktívami, musíme zmeniť predpisy, ktoré sú ďaleko od reality a nerozumné – povedal začiatkom roka.

Potom tiež uviedol, že by rád pomohol vytvoriť „jednorožcov“ súvisiacich s technológiou blockchain.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár