Irán zakazuje ťažbu kryptomien

Irán zakazuje ťažbu kryptomien

Iránske úrady nariadili miestnym minerom kryptomien, aby vypli zariadenia na ťažbu digitálnych mien. Zákaz ťažby platí počas zimy.

0 komentárov

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Irán zakazuje ťažbu

Iránske ministerstvo energetiky nariadilo miestnym minerom kryptomien, aby dočasne pozastavili svoju činnosť. Dôvod? Nedostatok elektriny v najchladnejších mesiacoch roka. Je to však už druhýkrát, čo úrady podnikli takéto kroky. Skorší zákaz platil na jar a v lete.

Iránske úrady tvrdia, že ťažba BTC využíva príliš veľa energie. To vedie k výpadkom prúdu. Už koncom mája tohto roku. bol zavedený prvý zákaz ťažby. Predstavitelia uviedli, že elektrická sieť nevydrží vysokú spotrebu energie v ťažobných centrách.

Vysoké teploty to sťažovali. Zákaz bol zrušený až 22. septembra (keď teplota začala klesať).

O tri mesiace neskôr ministerstvo energetiky zaviedlo rovnaké pravidlá pred zimnou sezónou, keď spotreba energie opäť stúpla na maximálne úrovne.

V rozhovore pre miestne médiá Mostafa Rajabi Mashhadi, prezident iránskej spoločnosti Grid Management Company (Tavanir), povedal:

Ministerstvo energetiky od minulého mesiaca zavádza opatrenia na zníženie spotreby kvapalných palív v elektrárňach, vrátane odstávky elektriny v licencovaných baniach na kryptomeny, vypínania majákov v menej rizikových oblastiach a dôsledného sledovania spotreby.

Riaditeľ vysvetlil, že je potrebné konať, pretože podľa predpovede meteorologickej organizácie od tohto týždňa začne teplota vzduchu klesať. To by viedlo k prudkému nárastu spotreby elektriny a narušilo by to fungovanie národnej elektrickej siete.

Počas predchádzajúcej operácie na potlačenie kryptomenových baní boli úrady dosť prísne. V júni bolo skonfiškovaných asi 7000 dillerov nájdených v opustenej továrni v iránskom hlavnom meste Teherán.

Majk Spirit NFT

Ťažobný trh

Irán bol predtým jedným zo svetových lídrov v ťažbe kryptomien a pýšil sa až 4 % celkovej hashovacej sily siete.

V čase písania tohto článku sú Spojené štáty zodpovedné za generovanie väčšiny hashovacej sily (35,4 %). Za Kazachstanom nasleduje 18,1 %, nasleduje Ruská federácia (11,2 %) a Kanada (9,6 %).

Stojí za zmienku, že táto situácia bola do značnej miery ovplyvnená úplným zákazom kryptomien, ktorý tento rok v lete zaviedla Čínska ľudová republika. Predtým bola v tomto smere nesporným lídrom najľudnatejšia krajina.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár