Investujte do BTC!

od Martin Tkáč

Ricardo Salinas Pliego je tretím najbohatším mužom v Mexiku. Verí, že bitcoin je vynikajúca investícia a mal by do nej investovať každý.

Ricardo Salinas Pliego: BTC je skvelá investícia

Ricardo Salinas Pliego počas rozhovoru s generálnym riaditeľom spoločnosti Blockchain Land Josém Rodríguezom ubezpečil, že bitcoin je rovnako solídna investícia ako zlato. Vysvetlil, že debata o jej podstate nie je taká relevantná pre tých, ktorí poznajú jej vlastnosti.

Podľa môjho názoru všetky výhody, ktoré bitcoin má, stačia na to, aby sa stal zlatom moderného sveta … Nemá zmysel diskutovať o tom, či ide o menu, alebo nie – uviedol

Miliardár tvrdí, že skutočnosť, že bitcoin má obmedzené zásoby, je ľahký na prepravu a má mimoriadnu likviditu na medzinárodnej scéne, robí z kryptomeny aktíva, ktoré stojí za zváženie pri budovaní investičného portfólia.

 Bitcoin je aktívom medzinárodného významu, vyznačuje sa obrovskou likviditou po celom svete. Z tohto dôvodu by mal byť súčasťou každého portfólia – dodal.

Jeden z najslávnejších podnikateľov na svete

Ricardo Salinas je jedným z prvých významných latinskoamerických podnikateľov, ktorí hovoria o bitcoinoch a podporujú ich na sociálnych sieťach. Sám tiež odhalil, že 10% jeho portfólia likvidných investícií bolo držaných v bitcoinoch, čo samozrejme nie je hračka vzhľadom na jeho bohatstvo.

A keď sa ich Salinas opýtal na potenciál Etherea a ďalších altcoinov, nebol presvedčený, že môžu prekonať bitcoin. Pokiaľ ide o ethereum, vysvetlil, že slabina projektu spočíva v inflačnej povahe ETH.

Nedostatok bitcoinov – 21 miliónov coinov – je kľúčom ku všetkému. Preto spomínam Ethereum, pretože pokiaľ nebude existovať konečné množstvo emisií, neuverím im, teda tvorcom Etherea, pretože môžu emitovať viac ETH a potom majetku budú odpisované – vysvetlil.

Zadal tiež infláciu peso

Počúvajte, svoju profesionálnu kariéru som začal v roku 1981. V tom čase sa mexické peso obchodovalo za 20 až 1 dolár. Dnes sme však na úrovni 20-tisíc. za dolár. A je tu v Mexiku, ale ak sa pozrieme na Venezuelu, Argentínu alebo Zimbabwe, čísla podľa neho strácajú všetku proporciu.

Bitcoin je v jeho očiach „globálnym a konečným majetkom“, ktorý je chránený pred manipuláciou vládami.

Pre zaujímavosť spomenul aj ďalšie, menej známe projekty. Napríklad uviedol, že Monero a Zcash sú zaujímaví z dôvodu súkromia, ktoré ponúkajú.

zdroj: freepik.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár