Grayscale: 26 % amerických investorov vlastní BTC

od Martin Tkáč

Podľa štúdie spoločnosti Grayscale Investments, najväčšieho svetového správcu digitálnych aktív už bitcoin vlastní 26 % amerických investorov. 55 % HODLerov vstúpilo na trh s kryptomenami za posledných 12 mesiacov.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Každý štvrtý Američan vlastní BTC

Napriek súčasnému poklesu cien bitcoinov má prvá kryptomena veľmi úspešný rok, v ktorom narástla na hodnote o 70 %. Za posledných pár mesiacov prejavilo digitálnej minci podporu veľa známych ľudí.

Patria k nim okrem iných Paul Tudor Jones, Barry Sternlicht, Orlando Bravo, senátorka Cynthia Lummis, Francis Suarez (starosta Miami), Eric Adams (starosta New Yorku) a ďalší.

O kryptomeny sa začalo zaujímať aj množstvo inštitúcií a veľkých spoločností. MicroStrategy je toho najlepším príkladom, pretože spoločnosť využíva každú príležitosť na nahromadenie ďalších bitcoinov.

Podľa najnovšieho výskumu v Grayscale už túto mincu vlastní 26 % Američanov. Navyše takmer 60 % prejavuje záujem o investovanie do kryptomien. To naznačuje, že percento HODLerov môže naďalej rásť.

Pandémia COVID-19 je ďalším dôvodom, prečo investori premieňajú niektoré zo svojich fiat mien na bitcoiny. Nie je teda žiadnym prekvapením, že 55 % súčasných držiteľov BTC v USA vstúpilo na trh za posledných 12 mesiacov.

Podobné percento priznalo, že popredné digitálne aktívum považuje za investičný nástroj na ukladanie hodnoty, nie za menu.

Michael Sonnenshein, generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Investments, povedal:

Výsledky štúdie Bitcoin Investor Study z roku 2021 potvrdzujú, že viac investorov vidí dlhodobú hodnotu v pridávaní bitcoinu a iných digitálnych mien do svojich investičných portfólií.

Kryptomeny mali tendenciu byť atraktívnejšie pre mladých ľudí a mužov. Zdá sa však, že trendy sa menia, keďže percento ľudí vo veku 55 – 64 rokov, ktorí sa zaujímajú o bitcoiny, sa zvýšilo z 30 % v roku 2020 na 46 % v roku 2021. Rastie nadšenie aj medzi investorkami – zo 47 % v minulom roku na 53 %. dnes.

Majk Spirit NFT

Budú americkí BTC investori naďalej rásť?

Masívna dotlač amerických dolárov a ďalšie kontroverzné kroky americkej vlády spôsobili mnohé menové nepokoje vrátane rastúcej inflácie. V súčasnosti je jeho miera v USA 6,2 %. Navyše od 80. rokov nebola taká vysoká. Výsledkom je, že kúpna sila dolára klesá a ľudia hľadajú alternatívy.

Podľa odborníkov to bitcoin dokáže dobre. Jeho obmedzená zásoba 21 miliónov mincí z neho robí dobrú ochranu proti inflácii.

Ďalšou obavou americkej kryptokomunity bolo, či americké úrady zakážu bitcoiny a alternatívne mince (ako to urobila Čína). Nedávno však Federálny rezervný systém a SEC uviedli, že takéto plány nemajú.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár