Kryptomenová burza Binance získala od súhlas od talianskeho regulátora pôsobiť ako poskytovateľ kryptomenových služieb v tejto krajine

Generálny riaditeľ Binance vydal vyhlásenie v súvislosti so situáciou ekosystému Terra

0 komentárov

CZ, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, sa podelil o svoje myšlienky o nedávnom kolapse ekosystému Terra.

Pád Terry

Minulý týždeň projekt Terra zažil jednu z najničivejších udalostí v histórii kryptomien. LUNA, ktorá bola pred týždňom  na hodnote 65,14 dolára, klesla tak výrazne, že v čase písania tohto článku má hodnotu len zlomku centu. A čo viac, do obehu bolo uvedených viac ako 6 biliónov tokenov, čo úplne rozriedilo ponuku.

Včera však LUNA vzrástla o niekoľko tisíc percent. Dôvodom môže byť, že Do Kwon oznámil plán na prestavbu projektu. Navrhol resetovať sieť na 1 miliardu tokenov, o čom sme informovali v našom inom článku.

Generálny riaditeľ Binance CZ a jeho myšlienky

Na webe sa povrávalo, že Binance bola zapojená do druhého kola financovania LUNA. CZ tieto informácie jednoznačne poprel a uviedol, že nezískal žiadne UST.

Fámy poprel, ale dodal, že Binance Labs investovalo do Terra v roku 2018, teda v čase, keď UST ešte neexistoval.

CZ tiež uviedol, že jeho spoločnosť za posledné štyri roky investovala do viac ako stovky projektov. Spomenul, že mnohé z nich boli mimoriadne úspešné, zatiaľ čo niektoré neboli nikdy zrealizované. Neskôr v jeho vlákne na Twitteri čítame:

Vyrazenie, forking, nevytvárajú hodnotu. Odkúpenie a vypálenie tvorí, ale vyžadujú finančné prostriedky. Finančné prostriedky, ktoré projektový tím nemusí mať.

Celkovo Changpeng Zhao dodal, že by bol rád, keby bol tím Terra transparentnejší.

Oveľa viac! Vrátane špecifických transakcií v reťazci (txid) všetkých fondov. Spoliehanie sa na analýzy tretích strán nie je dostatočné ani presné. Toto je prvá vec, ktorá sa mala stať.

Binance bola jednou z prvých búrz, ktoré pozastavili obchodovanie LUNA a UST. O deň neskôr však opäť pridal podporu pre BUSD páry. Nakoniec sa CZ vzdal nádeje s tým, že projekt „môže vstať z popola a prebudovať ho správne a rozumne“.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár