LUNA 2.0 klesla pri vydaní o 70 %

Do Kwon navrhuje plán na obnovu ekosystému Terra

od Simona

Do Kwon predstavil ďalší plán rekonštrukcie ekosystému Terra. Tentoraz predpokladá úplnú rezignáciu na kedysi stabilné UST. Generálny riaditeľ projektu navrhol, aby validátori resetovali sieť, vykonali hard fork a spravodlivo distribuovali nový token postihnutým ľuďom.

UST zlyhalo 

V piatkovom príspevku Kwon uviedol, že Terra bola oslabená do takej miery, že už nie je možné obnoviť jej ekosystém pomocou TerraUSD (UST) aj keď UST znovu získa spojenie s dolárom.

UST bol predtým tretím najväčším stablecoinom. LUNA bola zasa tokenom riadenia, ktorý podporoval stabilitu UST. Tento týždeň hodnota oboch coinov klesla o 84 % a 99 %.

Kwon hovorí, že kolaps poškodil dôveru v UST natoľko, že už nemôže slúžiť ako „decentralizované peniaze“, s ktorými jeho tím rátal.

V príspevku si môžeme prečítať:

„Zatiaľ čo UST bolo hlavnou hnacou silou rastu Terra za posledný rok, ekosystém Terra a jeho komunita sú niečo, čo stojí za to zachovať.“

Preto tvorca navrhuje vykonať hard fork a obnoviť zásobu len na 1 miliardu tokenov z viac ako 6 biliónov tokenov LUNA, ktoré sú v súčasnosti v obehu.

Kompenzácia komunite Terra

400 miliónov tokenov z forku Terra by sa dostalo do rúk LUNA hodlerov z obdobia, keď UST prvýkrát stratilo spojenie s dolárom. To sa však nebude týkať tímu Terraform Labs. Kwon chce, aby nový reťazec bol 100% „vlastníctvom spoločenstva“.

Druhých 400 miliónov tokenov dostanú držitelia UST v čase hard forku. 100 miliónov zostane posledným držiteľom LUNA pred zastavením reťazca Terra a zvyšných 10 % pôjde do komunitného fondu.

Kwon hovorí, že komunita Terra nájde v budúcnosti iný spôsob, ako implementovať „decentralizované peniaze“ na nahradenie UST.

V zhrnutí príspevku čítame:

„Dúfajme, že komunita rýchlo dosiahne konsenzus o tom, ako revitalizovať ekosystém Terra, budem tu vždy.“

Prezentované plány sú v priamom protiklade s pôvodným Kwonovým liečebným plánom pre UST. Generálny riaditeľ na začiatku predpokladal zvýšenie rýchlosti spaľovania UST.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár