Gabby Dizon: Nové hry Web3 budú bezplatné a poháňané umelou inteligenciou

Gabby Dizon, zakladateľ a generálny riaditeľ Yield Guild Games, hovorí, že obnovené zameranie na hry pomôže urýchliť prijatie Web3. Je však potrebná určitá zmena.

od Martin Tkáč

Gabby Dizon: Nové hry Web3 budú iné

Gabby Dizon z Yield Guild Games poskytla rozhovor Cointelegraphu. Témou boli hry založené na blockchaine.

Podnikateľ verí, že na rozdiel od hier ako Axie Infinity, ktoré vyžadujú, aby si hráči kúpili aspoň tri dizajnové NFT, aby vôbec mohli začať hrať, nové hry Web3 nebudú mať žiadne takéto prekážky.

Obchodný model sa vyvíja

– upozornil Dizon.

Tento posun smerom k free-to-play modelu je súčasťou širšieho trendu – snahy vývojárov Web3 hier dať hranie na prvé miesto a tokenomiku na druhé.

Dizon dodal, že táto zmena podnieti prijatie technológie Web3. V jeho vízii sa herná tokenomika stane aj strojom na generovanie peňazí.

Nová kvalita

Prezradil, že dnes veľa spoločností pracuje na zaujímavých tituloch.

Mnohé z týchto tímov dostali finančné prostriedky na vývoj hier koncom roka 2021 a vytvorenie skutočne dobrej hry zvyčajne trvá 2 až 3 roky.

– povedal.

Očakávajte veľa skutočne kvalitných hier, kvalitné tímy za nimi a nové experimenty v tokenomike a modeloch monetizácie

– dodal.

Poukázal na zavedenie štandardu tokenov ERC-6551 alebo „token-linked“ účtov v hrách. Niektorí vývojári využijú toto nové riešenie na zakomponovanie prvkov umelej inteligencie do hry.

V skutočnosti môžete svojmu avatarovi začať priraďovať správanie AI a dávať mu pokyny: „Chcem, aby si šiel do sveta, vytvoril mi zbraň, zabil nejaké príšery a potom priniesol poklad späť.“

– povedal Dizon.

To má ešte viac zvýšiť radosť z hrania, nudné časti hry prenechať umelej inteligencii a skutočne zaujímavé časti živému hráčovi.

Myslím si, že toto bude začiatok nového typu hier, kde interagujete s umelou inteligenciou a nemusíte hrať hru celý deň. Nastavíte parametre umelej inteligencie a jednoducho ju necháte bežať v hernom svete

– opísal svoju víziu budúcnosti.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár